Anasayfa / Kripto Para / Vipe Coin (VPE) Nedir? Vipe Coin ve Cüzdan İncelemesi

Vipe Coin (VPE) Nedir? Vipe Coin ve Cüzdan İncelemesi

Vipe Coin (VPE) Nedir? Vipe Coin ve Cüzdan İncelemesi

Merhaba Mangır takipçileri, bugün Vipe coin ve cüzdan incelemesi ile karşınızdayız. Vipe coin piyasada 2018 yılında girdi ve ICO’su yakın tarihte tamamlandı. ICO süreci boyunca;

  • PRE-ICO aşamasında $0.25’dan 15.000.000 VPE
  • ICO aşamasında $0.30’dan 20.000.000 VPE
  • ICO aşamasında $0.40’dan 25.000.000 VPE satılmıştır.

Kısaltması VPE olan Vipe coin 100.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır. Her bir Vipe ise 1.000.000’a bölünebilmektedir. Vipe coin’in milyonda biri olan varlık Vip olarak adlandırılmaktadır. Bu durumda 1 Vipe=1.000.000 Vip etmektedir. (Bitcoin ile satoshi emsali)

Vipe diğer birçok kripto paranın aksine merkezi olan bir yapıya sahiptir. Katılımcılarına olası kayıp ve hack durumlarında irtibatın sağlanabileceği bir merkez sunar. Ayrıca Vipe coin, Bitcoin ve Ethereum altyapısını kullanmamaktadır. Kendisine özgü bir altyapısı vardır. Bu durum onun bir token değil coin olduğunun kanıtıdır.

Vipe Coin E-Cüzdanı

Vipe coin, Android ve IOS uyumlu mobil cüzdan uygulamasına sahiptir. Bu uygulama sayesinde 7/24 panele ulaşabilir ve istediğiniz gibi alım-satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha yakından baktığımızda Vipe e-cüzdan’ın şuanda kullandığımız “mobil bankacılık” uygulamalarına benzediğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Vipe e-cüzdanlarında Ethereum ve Bitcoin’de depo edilmektedir. Vipe cüzdanlar sayesinde herhangi bir ücret ödemeden Vipe coinlerinizi transfer edebilir, Bitcoin yada Ethereum’a çevirebilirsiniz.

Vipe Kripto Borsası

Vipe platformunun , e-cüzdanın yanı sıra “vipeex” adında kendine ait borsası bulunmaktadır. Bu kripto borsası Vipe e-cüzdan ile tamamen entegredir. Yani Vipe e-cüzdan’ına kayıtlı olan tüm kullanıcılar aynı kullanıcı adı ile “vipeex”e de giriş yapıp ticaret gerçekleştirebilirler.

Bunun yanı sıra “vipeex”borsasında ticaretten kesilen işlem ücretlerini Vipe coin kullanarak azaltabilirsiniz. Hesabında VPE bulunan ve işlem ücretlerinin bu varlıklardan kesilmesine onay veren kullanıcılar için işlem ücretleri %50 azalmaktadır.

Vipe coin’in resmi sitesine girdiğinizde Vipe coin’in satışa sunulacağı borsaları görebilirsiniz. Bu borsalar içerisinde Binance, Kraken, Yobit ve Bittrex bulunmaktadır. Yani anlaşma sağlanması durumunda Vipe coin bu borsalarda satışa sunulabilir.

İncelememize göre Vipe coin geleceğin popüler coinleri içerisinde yerini alabilecek potansiyele sahip bir coin gibi gözükmekte.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: