Anasayfa / Kripto Para / Verge (XVG) Nedir? Verge Coin İncelemesi

Verge (XVG) Nedir? Verge Coin İncelemesi

Verge (XVG) Nedir? Verge Coin İncelemesi

Merhaba Mangır ve coin severler,

Verge, Ip adresleri ve coğrafi konum gibi kişisel verilerinizi gizleyen bir blok zinciri teknolojisidir.

VPN yani Virtual Private Network (Sanal Ağ Özelliği), bilgisayarınızın fizilsek olarak bulunduğu yerden, karşıdaki şifreli ağa bir tünel açar. Bu tünel içerisindeki bilgi şifreli olduğu için dışarıdan bakıldığında görüntülenemez. Fakat bu tamamen gizlilik sağlamaz, arada kullandığınız üçüncü şahıs/firma/şirket bilgilerinizi her zaman görme yetkisine sahiptir. Verge ise sizi herhangi bir üçüncü kişiye güvenmek zorunda bırakmadan ve üçüncü bir platforma ihtiyaç duymadan yaptığınız tüm işlemleri ve gizliliğinizi korumayı başarır.

Verg, 5 farklı hash fonksiyonu tek bir blok zincirinde destekleyen ilk ve tek kripto paradır. 5 farklı PoW algoritması, 30 saniyede 1 blok üretme hedefiyle tek zincir üzerinde çalışır ve bu sayede yüksek güvenlik sağlar.

Verge coinin resmi internet sitesi üzerinden masaüstü (Windows, Mac, Linux), mobil (Android) , web ve kağıt cüzdan olmak üzere edinebileceğiniz fazlasıyla cüzdan çeşidi mevcuttur. Bu cüzdanlar 2 farklı tiptedir. Bunlar QT wallet ve Electrum wallettır.

Verge block zinciri 30 saniyede 1 blok oluşturur. Ağ yoğunluğuna bağlı olarak transfer gerçekleşmesi 5 ile 10 saniye arasındadır ve işlem ücreti 0.1 XVG’dir. Şuanda saniyede 100 işlem yapabilen Verge coin, bu sayıyı 2000’e çıkarmak için çalışmalar yapmaktadır.

Piyasada sirkülasyon olan Verge coin sayısı makalenin yazıldığı tarih itibariyle 14.874.844.344 XVG’dir ve 1 XVG $0,09 değerindedir. Market hacmi  $1.373.595.189 olan Verge coin, market hacmi sıralamasında 20.sırada bulunmaktadır.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: