Anasayfa / Kripto Para / Türkiye’deki Yerli Kripto Para Borsaları

Türkiye’deki Yerli Kripto Para Borsaları

Dünya’da yükselen sanal para kullanımı ile birlikte sanal para borsalar da aynı hızda çoğalmaya ve çeşitlenmeye başladı. Türk kullanıcılar için güvenli ve Türk teknik desteği sağlayan kripto para borsaları da büyük önem kazandı. Peki yerli kripto para borsalarından en güvenli olanları hangileri?

Türkiye’de işlem yapan yerli kripto para borsalarından en çok bilinen ilk üç tanesi piyasada önemli bir konuma sahip. Bunlar BTCTürk, CoinTürk ve Paribu kripto para borsaları. En fazla kullanıcı ve hacime Paribu sahip. Onu sırasıyla BTC Türk ve CoinTürk takip ediyor. Türk kullanıcılar için kullanım açısından güvenilirlik ve iletişim kaynaklarının kullanımında bu borsaların Türk oluşları önemli bir avantaj sağlıyor. Kullanıcılar sorun yaşadıklarında karşılarında Türkçe bilen ve dertlerini anlayabilen bir sistem buluyorlar. Bu özelliği sayesinde Türk Kripto para borsaları bir Türk kullanıcı için ilk yatırım aracı oluyor.

Yerli kripto paralar

Yerli kripto para çalışmaları da bulunuyor. Bunlardan şu anda en önde olanı BiLira olarak ön plana çıkıyor. BiLira yatırım almış olması özelliği ile kullanıcısına güven veren bir konumda. Zira ülkemizde yerli kripto para olarak tanıtılıp insanların dolandırılmasına da şahit olduk. BiLira dışında kayda değer bir yerli kripto para çalışmasına denk gelmiyoruz. BiLira son olarak global piyasalarda da kendisine yer bularak güvenilirliğini daha da arttırmayı başardı. BiLira dışında Türkiye’den çıkmış başarılı bir kripto paraya da ne yazık ki rast gelmiyoruz. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından kripto para çalışmalarına başlandığı belirtilmişti. Ancak bu konuda resmi olarak açıklanmış para birimi halen bulunmuyor.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: