Anasayfa / Kripto Para / Neo (NEO) Nedir? Neo Coin İncelemesi

Neo (NEO) Nedir? Neo Coin İncelemesi

Neo Nedir (NEO) ?

Merhaba Mangır ve coin severler,

Çin’in Ethereum’u olarak anılan NEO, 2014 yılında AntShares(ANS) adı ile oluşturuldu. Kendilerinin bu dönemde Çin’in ilk blok zinciri olarak nitenlendiren AntShares, yasal düzenlemelere uyum amacıyla OnChain adı ile kurulan bir şirket ile desteklendi ve 2017 yılında NEO  adı altında markalaşma stratejisi izlemeye başladı. ICOsu 01.10.2015 tarihinde $0,032 dan yapılarak 17.500.000 Neo satıldı.

Neo; Java, C Sharp, C++ gibi 6 programlama dili kullanılarak yazılabiliyor. Ethereum ise sadece Solidity ile kodlanabiliyor. Bu da demek oluyor ki Ethereum’u kodlarken 1 programlama dili gerekirken Neo’da bu sayı 6ya çıkıyor.

Neo’nun ağ kaynağının enerjisi NeoGas olarak adlandırılır. NeoGas’ın toplam limiti 100.000.000dir. Neo takımı bu limitin 2022 yılında dolacağını öngörmektedir. Ayrıca Neo her ay düzenli olarak sahiplerine belirli oranda NeoGas dağıtmaktadır.  Ne kadar NeoGas kazanabileceğinizi kendi sitesi üzerinden öğrenebilirken yabancı kripto borsalarından da temin edebilirsiniz.

Neo için de diğer kripto paralar gibi saklama cüzdanları bulunmaktadır. Ledger Nano S, Neon Wallet, Neo Tracker, Ansy ile Neolarınızı saklayabilirsiniz.

Neo’nun kurucularından biri Hongfei Da isimli bir Çin vatandaşıdır. Aynı kişi ayrıca OnChain’in de Ceo’sudur. Ayrıca Erik Zhang ise Neo’nun diğer kurucusu ve Onchain CTO’sudur.

Neo’nun gelecek için 3 büyük projesi bulunmaktadır. Blok üzerinde çapraz geçişler için NeoX, büyük dosya paylaşımları için NeoFS ve kuantum bilgisayarların blok zincirleri için oluşturabileceği tehdit ile mücadele etmek için NeQS isimli protokoller üzerinde çalışılmaktadır.

Neo, makalenin yazıldığı an itibariyle $8.249.150.000 market hacmi ile coin sıralamasında  6. sırada bulunmaktadır. Ayrıca piyasada 65.000.000 Neo bulunmaktadır ve  yine makalenin yazıldığı andaki değeri $126,91’dır.Neo, Türkiye borsalarında bulunmayan bir kripto para olduğu için yalnızca yabancı borsalardan temin edilebilmektedir.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.