Anasayfa / Kripto Para / Mangır Ne Demek ?

Mangır Ne Demek ?

Osmanlı döneminde küçük sikkelere verilen isim olan mangır günümüzde kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından yatırım yapma işlemi olarak kullanılan kripto para bu sayede birçok yatırımcı için kazanç kapısı olmuştur. Mangır coin olarak yeni ortaya çıkan coin ismi birçok yatırımcı açısından oldukça kötü yorumlara neden olmaktadır. Ancak son dönemler de kripto paraları için ciddi anlam da yatırımar yapılmaktadır. Yeni isimler deneyerek yatırım yapmak isterseniz de mangır coin bu anlam da sizlere yatırım yapma imkanı sağlar. Kripto para yatırımlarınızı yaparken alım yapacağınız coin çok önemlidir. Hangi coin daha fazla rağbet görüyorsa her zaman ona yatırım yapmak gerekir. Ancak bunun için de piyasayı ciddi anlam da takip etmek gerekir.

Yeni Kripto Para Birimleri

Kripto para birimi tüm ülkeler de çok sık kullanılan sanal para birimidir. Kripto paraların da üretimi kendileri gibi dağıtık bir sistem üzerinden yapılır. Kripto para birimlerinin her birinde belli bir üretim sınırı vardır, bu nedenle üretilen kripto para miktarı arttıkça kripto para üretmek için çözülmesi gereken işlemler de oldukça zorlaşır.

Kripto paraların kullanılması ve yasallığı genellikle ülkeden ülkeye değişmektedir. Bazı ülkeler birçok alışveriş esnasında kripto para kullanımına izin verirken bazı ülkeler ise bu durum yasakladı. Kripto paraları ise;

– Binance coin
– Monero
– Stellar
– Cosmos
– Maker
– MCO
– Nano gibi yeni kripto para isimleri katılmıştır.

Türkiye’nin Kripto Para Borsaları ?

Trust Score 2.0 puanına göre, Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsası olarak belirlenen ve hacim bakımından da Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu seçilmiştir. Türkiye’nin diğer kripto para borsaları ise

Paribu (7 puan)
Bitexlive (7 puan)
Coinzo (6 puan)
Vebitcoin (5 puan)
Bitubu 4 puan)
Sistemcoin (2 puan) olarak belirlenmiştir.

Birçok kişi kripto paralar üzerinden yatırımlar yaparak ciddi anlam da karlar elde eder. Kripto para borsaları üzerinden yatırım yapmak her zaman daha sağlıklı olacaktır. Kripto para borsalarının belirlenmesin de ki en büyük amaç ise güvenilir olması ve ara yüzüdür. Ara yüzünün kolay bir şekilde kullanılabiliyor olması herkes tarafında anlaşılır olması çok önemlidir. Çünkü yapılan işlemler biraz daha zaman alsa da birçok insan ara yüzlerin her zaman kolay olmasını tercih eder.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: