Anasayfa / Kripto Para / Hangi Kripto Para Alınmalı 2020

Hangi Kripto Para Alınmalı 2020

En Çok Bilinen Kripto Paralar

En çok bilinen kripto paraların en başında Bitcoin geliyor. Sanal paraların ışığının parlaması da Bitcoin sayesinde olmuş durumda. 2009 yılında ortaya çıkan Bitcoin ilk zamanlarında karanlık işlerde ödeme yapılmak için kullanılıyordu. Ancak yükselen sanal para ticareti ile birlikte birden yıldızı parladı.

Dolar karşısında 1 Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerini görmesi, milyonlarca insanın sanal paralara gözünü çevirdi. Bu süreçte Bitcoin alternatifi paralarda ortaya çıktı. En çok bilinenler arasında Enthereum geliyor. Bu sanal parada Bitcoin’den sonra en fazla talep gören paralardan bir tanesi.

Hangi Kripto Para Alınmalı 2020

2020 yılı itibariyle hangi sanal para alınmalı sorusu da akıllarda cevap bekliyor. Son zamanlarda kullanıcılar arasında Dash sanal parası da ilgi görmeye başladı. Genel olarak Bitcoin’in yükselişinden sonra piyasaya çok sayıda farklı açık kaynak kodlu sanal para birimi sürüldür. Bunlardan büyük kısmı insanların batmasına neden oldu. Halen en güvenli liman Bitcoin olarak gözüküyor. İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı bakımından eğer sanal para alacaksanız Bitcoin ile ilgilenebilirsiniz.

Bitcoin fazla hareketli takip edemem diyorsanız. Ethereum ve Litecoin ile işlem yapabilirsiniz. Bu sanal paraların hareketliliği Bitcoin’e oranla daha az gayretle takip edilebilir bir seviyede ilerliyor.

Bitcoin’de olduğu gibi bir gecede yada bir saat içerisinde binlerce dolar yükselip düşmüyorlar. Ancak bu para birimlerini de iyi takip etmelisiniz. Eğer düşüş eğilimi içerisine girmişlerse ve siz bunu gözden kaçırmışsanız, tüm sanal para girişimlerinizde önemli maddi kazanç kayıpları yaşayabilirsiniz.

Yatırım yapmadan önce iyi düşünmeli ve aklınıza koyduğunuz para birimini bir süre takip etmelisiniz. Böylelikle yatırım yapacağınız sanal paranızın hangi seviyelerde hareketlilik yaşadığını az çok kestirebilir seviyeye ulaşırsınız. Yazımızda belirtilenler yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım yapmadan önce en doğrusunu kendiniz karar vermelisiniz.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: