Anasayfa / Kripto Para / Bitcoin 100 Dolara Düşebilir

Bitcoin 100 Dolara Düşebilir

Harvard Üniversitesinin Ekonomisti olan Kenneth Rogoff; kripto coin para birimi olan bitcoin’in 10 yıl gibi bir süre içerisinde 100 dolara inme olasılığının 100 bin dolar olma olasılığında daha fazla olduğunu söyledi.

CNBC kanalına açıklamalarda bulunan IMF’nin eski Baş Ekonomisti Rogoff “İşin temeline bakıldığı zaman bitcoin, vergi kaçırma ve kara para aklama işleri dışında çok nadir kullanılıyor” dedi.

Ekonomi uzmanı, ülkelerin regülasyonlarının rakamlarda düşüşü arttıracağını ancak global düzeyde regülasyonlar yaşanmasının vakit alacağını söyledi.
Global düzeyde önlemlerin alınmasının zorunlu hale geldiğini vurgulayan Kenneth Rogoff “Fakat eğer Amerika ile Çin devletleri bu konuda önlem alırken örneğin Japonya almazsa insanlar bu kez Japonya aracılığı ile kara para aklama işlerine devam ederler” yorumunu yaptı.

Rogoff devletlerin bu konuda aceleci davranmamasının sebebi olarak ise coinlerde kullanılan para biriminin ardındaki teknolojiyi işaret ederek “Bu teknolojinin gelişiminin nasıl olacağını görmek istiyorlar.” dedi.

CoinDesk’de yer alan verilere göre ise Bitcoin Asya piyasalarında bu sabah 11,242.61 dolardan seviyelerinden işlem gördü. Bitcoin geçtiğimiz yıl Aralık ayında ulaştığı 19 bin dolarlık rekor seviyelerden sonra hızla düşüşe geçti ve 2018 yılı başından itibaren neredeyse %16 oranında değer kaybetti.


İlginizi Çekebilir

Blockchain Çalışma Prensibi

Blockchain Nasıl Çalışır?

Blockchain Nasıl Çalışır? Blockchain, şifrelenmiş bir veri tabanını ifade etmektedir. Blockchain ile alıcı ve satıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: