Anasayfa / Kredi / Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi Borcu Yapılandırma

Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Banka kredi kartı borcu, tüketici kredisi ile yapılandırdıktan sonra çoğunlukla hemen bir ilk taksit ödemesi yapmak gerekir. Bu ödemeler aylık ya da protokol şartları nasılsa ay atlayarak bankanın gösterdiği hesaba yatırılır.
Normalde ödemeleriniz bittiğinde yani ödeyecek taksitiniz kalmadığında tarafınıza bir ibraname ulaştırılır, borcunuzun kalmadığına dair. Bu ibranameyi bankalar arası kredi merkezine götürerek temiz kağıdını alıp kredi kartı borcu olan bankaya götürüp teslim edebilir.

Yapılandırılan kredi borcu ödenmezse yada protokol yarıda kalırsa, protokolün şartlarını göz önünde bulundurarak ki bir çok protokol şartında böyledir, borcun ilk haline döneceğini söyler. Borçlular belli bir taksidi ödeyemeyecek duruma geldiklerinde yapacakları en yanlış şey iletişimi ve ilşkiyi tamamen kopartmaktır.

En doğru şey ise , anlaşılan ve protokol yapılan banka ile görüşme yaparak bir ödeme sıkıntısı içinde olduğunuzu ve yapılandırdığınız borcunuzu bu çerçevede tekrar yapılandırmak istediğinizi berlitir ve iyi niyetinizi gözterirseniz borcunuz tekrar güncellenecek ve ödemelerinizi gerçekleştirmeye devam edebileceksiniz.


İlginizi Çekebilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Kaç Günde Değişir?

Kredi Notu Kaç Günde Değişir? Bugün bankalar ile ticaret işi yapanlar ve kredi notu konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: