Anasayfa / Kredi / Kredi Notu Kaç Günde Değişir?

Kredi Notu Kaç Günde Değişir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir
Kredi Notu Yükseltme Yolları

Kredi Notu Kaç Günde Değişir?

Bugün bankalar ile ticaret işi yapanlar ve kredi notu konusunda bilgi almak isteyenler için ‘ Kredi notu kaç günde değişir? ‘ konusunu kaleme aldık. Kredi notu, artık banka ile alakası olan her bireyin bildiği gibi, bankaların kendileri ile yapmış olduğunuz ticarete verdiği puanı oluşturuyor. Oldukça karman çorban bir sistem olan kredi notu sistemi, banka ile yapmış olduğunuz her türlü işlem göze alınarak hesaplanıyor. 0 ve 1900 puan arasında bir aralığa oturtuyorsunuz. Tabii ki de, puanınızın 1900 ’e yakın olması halinde, başarılı bir banka alıcısı olduğuna değinmeye gerek yok. Kredi notu kaç günde değişir, bu konuda ne yapmalıyım diyorsanız, bunu da inceleyelim.

Kredi Notu Kaç Günde Değişir, Ne Yapmalı?

Kredi notu sisteminde, müşterinin sürekliliği konuya alınır. Bankadan kredi çeken, kredi kartı kullanan ya da herhangi bir sebeple (ek hesap, avans hesap vs) bankaya ödemesi olan müşterinin bu ödemeyi bir ya da iki defa geciktirmesi, kredi notunuzun düşmesi ile sonuçlanmaz. Ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmazsanız bankanın uyarılarını almaya başlarsınız. Daha sonra sicilin izin bozulması, yani kredi puanınızın düşmesi aşaması gerçekleşir. Süreç bu şekilde işlemektedir. Yani sicilin izin bozulması için en az 120 günlük bir süreye ihtiyaç bulunmaktadır.

Kredi Notum Ne Kadar Sürede Yükselir?

Kredi notu kaç günde değişir diye soranlar için düşük bir sicilli yeniden ayağa kaldırmanın çok daha zor olduğunu belirtelim. Çünkü bankalarda olumsuz bir etki yaratmanız, uzun bir süre kredi müracaatlarınızın olumlu yanıtlanmayacağına işaret etmektedir. Kredi notunuzu yükseltmek için ödemelerinizin mutlaka düzenli olması gerekmektedir. Bankaya olan ödemelerini en az 6 ay asgari tutarda ödeyen kişilerin kredi puanların yükseldiğini söylemek mümkün olacaktır. Kredi notunuzun daha hızlı yükselmesini sağlamanın diğer bir yolu da, son ödeme tarihi gelmeden birkaç gün önce bankaya borcunuzu yatırmak olur. Bu oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Bu yöntemi deneyen müşterilerin kredi puanlarının hızlı bir şekilde yükseldiği görülmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: