Anasayfa / Girişimcilik / Yüzüklerin Efendisi oyun ve sinema hakları, rekor fiyata satışa çıkıyor!

Yüzüklerin Efendisi oyun ve sinema hakları, rekor fiyata satışa çıkıyor!

John Ronald Reuel Tolkien tarafından 1937 yılında yazılan Hobbit’in devamı olarak birinci defa 1954’te karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) kitap serisi ve daha sonraki 2001, 2002 ve 2003 yıllarındaki sinema uyarlamaları, günümüzün en tanınan ve sevilenleri ortasında yerini alıyor.

Hatta, Amazon Prime Görüntü tarafından yayınlanacak ve Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power’ın birinci görselleri bugün paylaşıldı. Lakin Amazon, bundan çok daha fazlasını istiyor üzere gözüküyor. İşte detaylar…

Yüzüklerin Efendisi, 2 milyar dolara satılacak

Ünlü sinema imal şirketi Saul Zaentz Co., John Ronald Reuel Tolkien‘in yapıtlarından uyarlanan bir dizi oyun, sinema, mağazacılık, canlı aktiflik ve tema parkı haklarını açık artırmayla satacağını açıkladı.

Olağan bu şirket, Tolkien’in yapıtlarının tüm haklarını kapsamıyor. Örneğin Warner Bros., New Line Cinema’nın mülkiyeti aracılığıyla Yüzüklerin Efendisi’nin kimi sinema haklarını elinde tutuyor. Hatta son birkaç yılda, Orta Dünya’da geçen Lego The Lord of the Rings ve Middle-earth: Shadow of War üzere oyunları piyasaya sürdü.

Hatta bu satış, Yüzüklerin Efendisi cihanında geçen başka görüntü oyunlarının geliştirilmesini de engellemeyecek. Örneğin Daedalic Entertainment, birinci olarak 2019’da duyurulan bir Gollum oyunu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ayrıyeten, The Lord of the Rings Online yaklaşık 15 yıldır çevrim içi.

Ancak yeniden de Saul Zaentz, elinde 2 milyar dolar pahasında yayın haklarını tutuyor. Potansiyel alıcıların bunları tümden mi yoksa makul bir fiyat karşılığında kimilerini mı alacağı şimdi bilinmiyor. Lakin listenin birinci sırasında Amazon’un olduğu argüman ediliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: