Anasayfa / Girişimcilik / Yıllardır beklenen özellik Xbox Series X/S’e geliyor!

Yıllardır beklenen özellik Xbox Series X/S’e geliyor!

Microsoft, vakit kazandıran özellik ile en büyük kusuru gidermeyi vaat eden yeni bir Xbox Series X/S Süratli Devam güncellemesini kullanıma sunuyor. Süratli Devam, Xbox Series X ve Series S’nin yeni kuşak imza niteliğindeki özelliklerinden biridir ve artık daha da âlâ olmak üzere.

Alpha düzeyindeki Xbox Insider’lar artık Süratli Devam sayesinde askıya alınan iki oyunu sabitleyebilir ve otomatik olarak kapanmalarını önleyebilir. Öbür bir oyunu sabitlemek isterseniz, sabitlediğiniz iki oyundan birini değiştirmeniz gerekecek.

Xbox Series X/S Süratli Devam nasıl kullanılır?

Xbox Süratli Devam özelliği, bir oyunu kalıcı olarak askıya almak isteyenler tarafından sevinçle karşılanacak üzere görünüyor. Yeni Süratli Devam güncellemesi, Xbox’ın, en son oynanan oyunu birinci evvel silmesini önleyeceğinden oyunlar ortası geçişi de kolaylaştıracak.

Bu yeni güncelleme ayrıyeten birkaç farklı oyun oynadıktan sonra hangisinin Süratli Devam’da kalıp kalmayacağını varsayım etme belirsizliğini de ortadan kaldıracak. Süratli Devam’ın birebir anda kaç oyunu askıya alabileceğine dair kesin bir kural yok, oyunların cinsine bağlı olarak bu değişkenlik gösterebilir. Lakin şimdilik yalnızca 2 oyun askıya alınabiliyor.

Her oyunun Süratli Devam’ı desteklemediğini belirtmekte yarar var, fakat Xbox Kılavuzunu açıp sağ tarafta bir ‘Hızlı Devam’ etiketi arayarak hangi oyunların bu özelliğe sahip olduğunu görebilirsiniz.

Yeni güncelleme kıymetsiz bir değişiklik üzere görünebilir, lakin Süratli Devam üzerinde daha fazla denetime sahip olmak, birçok oyuncunun istediği bir özellikti. Xbox Series X ve Xbox Series S’teki Süratli Devam, haftalardır oynamamış olsanız ve hatta konsolun fişini çekseniz bile oyuna geri dönmenize imkan tanır.

Xbox Süratli Devam hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: