Anasayfa / Girişimcilik / Yeni Tomb Raider oyunu geliyor! İşte birinci görüntü

Yeni Tomb Raider oyunu geliyor! İşte birinci görüntü

Oyun dünyasının klasikleşmiş serilerinden olan Tomb Raider’ın yeni oyunu geliştirilme etabında. Crystal Dynamics tarafından yapılan resmi açıklamaya nazaran yeni Tomb Raider, Unreal Engine 5 motoruyla hazırlanacak. İşte yeni Tomb Raider’dan beklediklerimiz.

Unreal Engine 5’li Tomb Raider ne vakit çıkacak?

En son 2018 yılında Shadow of the Tomb Raider ile oyuncuların karşısına çıkan Lara Croft, yeni bir maceraya girmeye hazırlanıyor. Oyunun geliştiricisi Crystal Dynamics tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yeni aksiyon UE 5 motoru kullanılarak oluşturulacak.

Lara Croft’lu yeni maceranın çıkış yapacağı onaylanmış olsa da, ortada şimdi bir oyun olmadığını belirtmek gerekiyor. Toplumsal medyadan yayınlanan görüntüde Crystal Dynamics’ten bir temsilci, geliştirme takımının serinin bir sonraki oyunu için çalışmaya başladığını doğruladı.

Lakin şirket, “bir sonraki düzey kıssa anlatımı ve oyun deneyimi” yaratmak için yeni bir oyun motoruna geçiş yaptı. Epic Games’in Unreal Engine 5 motoruyla tasarlanacak yeni Lara Croft, muhtemelen tüm serinin en gerçekçi karakteri olacak.

Crystal Dynamics’in yeni oyunla ilgili olarak paylaştığı tek bilgi, geliştirmenin resmen başladığı istikametinde. AAA düzeyindeki oyunların çok fazla sahneye sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, bir sonraki imal en azından birkaç yıl boyunca sessizliğini koruyacak.

Ayrıyeten Lara Croft’un hangi ülkeye gideceği ve oyunun nasıl bir kıssayı husus alacağına dair de şimdi bilgi bulunmuyor. Fakat son oyunlardaki “daha fazla savaş ve daha fazla bulmaca” üzere taktiklerin devam edeceğini düşünüyoruz. Yeni imal muhtemelen PC, PS5 ve Xbox Series X/S için duyurulacak.

Pekala ya siz Unreal Engine 5 ile geliştirilen Tomb Raider’dan neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: