Anasayfa / Girişimcilik / Yeni Splinter Cell oyunu, 8 yıl sonra ufukta göründü!

Yeni Splinter Cell oyunu, 8 yıl sonra ufukta göründü!

Ubisoft’un en sevilen oyun serilerinden olan Tom Clancy’s Splinter Cell, yaklaşık 8 yıldır ortalarda yok. Şirketin seriyi bir anda kızağa çekmesi sonrası hayranlar, uzun müddettir Fransız menşeli Ubisoft’tan yeni haberler bekliyordu. Prince of Persia serisinin yine ortaya çıkması sonrası heyecanlı bekleyiş sürerken, serinin yeni oyunu artık ufukta görünmeye başladı.

Splinter Cell’in yeni oyunu için patent alındı

Ünlü tansiyon ve polisiye muharriri Tom Clancy tarafından yaratılan ve oyun uyarlaması yapılmadan evvel de hayli meşhur bir marka olan Splinter Cell, birinci olarak 2002 yılında PC, PlayStation 2 ve GameCube oyuncularıyla buluştu.

O devir Metal Gear Solid serisinin en büyük rakibi olmayı başaran oyun, Unreal Engine 2’nin bütün nimetlerinden faydalanıyordu. Birinci oyunun büyük bir satış başarısı göstermesi sonrasında seri evvel Pandora Tomorrow, sonra da hala çokları için gelmiş geçmiş en uygun Splinter Cell oyunu olan Chaos Theory ile devam etti.

2006 yılında piyasaya sürülen Double Agent ve 2010 yılında piyasaya sürülen Conviction ile özünde bir saklılık oyunu olan Splinter Cell’in aksiyon dozunu fazla abartmasıyla eleştirilen Ubisoft, serinin sevilen oynanışını Splinter Cell: Blacklist ile 2013 yılında tekrardan diriltti. Lakin hem satış başarısıyla hem de oyunculardan aldığı geri dönüşle hayli kayda kıymet bir üretim olan Blacklist, her nedense serinin rafa kaldırıldığı oyun oldu.

Birinci olarak 2017 yılında serinin unutulmadığını söyleyen Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, daha sonra 2019 yılında oyunun geliştirilmekte olduğunu doğruladı. Son 2 yıldır oyuna dair küçük bilgi kırıntıları dışında bir şeyler bilmiyorken, en sonunda oyunun geliştirldiğini resmen doğrulayan bilgiler elimize ulaştı.

Son gelen haberlere nazaran Ubisoft, yeni bir Splinter Cell için Justia Trademarks aracılığıyla birçok marka tescil etti. Yeni oyunun ardından yapılacak televizyon dizileri, sinemalar, medya sunumları vb. birçok patenti ismine geçiren şirket, çok yakın bir vakitte yeni oyunu duyuracak. Yapılan tescil süreçlerinin 6 Aralık’ta gerçekleştirildiği düşünülürse, Ubisoft’un oyunu en geç 2022’nin birinci çeyreğinde resmen tanıtması bekleniyor.

Pekala sizler Splinter Cell ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: