Anasayfa / Girişimcilik / Yeni Call of Duty oyununu bekleyenleri üzecek gelişme

Yeni Call of Duty oyununu bekleyenleri üzecek gelişme

Activision Blizzard, kullanıcıların karşısına 2005 yılından beri tertipli olarak yeni Call of Duty oyunlarıyla çıkıyor. Bloomberg’den Jason Schreier’in haberine nazaran, 2023 yılında çıkacak Call of Duty oyunu ertelenecek.

Yeni oyunun CoD: Black Ops imalcisi Treyarch tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Activision tarafından oyunun 2023’te piyasaya sürülmesi için baskı yapıldığı da argümanlar ortasında yer alıyor.

2023 yılında çıkması beklenen yeni Call of Duty oyunu gecikebilir

Geçen yıl yayınlanan CoD: Vanguard, beklentileri karşılayamadı. Schreier, Activision yöneticilerinin geçtiğimiz yıl yaşanan hayal kırıklığından endişelendiğini belirtti. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan bir SEC belgesi, Vanguard’ın şirkete ilişkin 4. çeyrek beklentilerini karşılayamadığını gözler önüne serdi.

Şirketin 2022 yılında yayınlayacağı oyunun CoD: Çağdaş Warfare’ın devamı olacağı iddia ediliyor. Bahis hakkında yorum yapan Schreier, “Activision, daima ek içerik akışı ile ilerlemeyi hedefliyor. 2023’te yeni bir çevrimiçi oyun gelebilir. Fiyatsız olacağını iddia ettiğim çevrim içi CoD, Warzone 2’nin çıkışına ek olarak gelecek.” tabirlerine yer verdi.

Activision sözcüsü Neil Wood yaptığı açıklamada, “Bu yıl, gelecek yıl ve sonrası için heyecan verici bir premium ve oynaması fiyatsız Call of Duty oyunlarıyla karşınıza çıkacağız. Gerçek vakit geldiğinde daha fazla detay paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Taciz skandalı ile gündeme gelen Activision, yaşanan öbür problemler ile birlikte mercek altına alındı. Microsoft, Ocak 2022’de şirketi 68.7 milyar dolara satın almak için bir mutabakat yaptığını duyurdu. Fakat mutabakatın Microsoft’un Temmuz ayında başlayacak olan 2023 mali yılına kadar yapılması beklenmiyor.

Çağdaş Warfare oyununun devamı ve yeni Warzone ile ilgili birinci açıklama Şubat 2022’nin başında yapıldı. Her iki oyunun da bu yıl piyasaya sürülecek. Activision, oyunların sıfırdan tasarlanacağını belirtti. Lakin Warzone’un devam oyunu mu yoksa mevcut oyunun güncellenmiş hali mi olacağı şimdi bilinmiyor.

Bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: