Anasayfa / Girişimcilik / Yeni Call of Duty oyunundan PlayStation sahiplerini sevindiren haber

Yeni Call of Duty oyunundan PlayStation sahiplerini sevindiren haber

Geçtiğimiz hafta oyun dünyasının derinden sarsacak bir gelişme yaşandı. Microsoft, Call of Duty üzere sevilen üretimlerin haklarını elinde bulunduran Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Bu atılımın akabinde Activision’un en büyük rakiplerinden biri olarak kabul edilen Sony’nin paylarında düşüş yaşanmış ve Activision imzalı oyunların PlayStation konsollarına gelmeyeceği tarafında tezler ortaya çıkmıştı.

Fakat son devirde yaşanan yeni gelişmeler, Microsoft’un Xbox’ın en büyük rakibi olmasına karşın PlayStation konsollarını es geçmeyeceği tarafında. Hatta bu yılın sonlarına gerçek çıkması beklenen yeni Call of Duty oyunundan beklenen o haber geldi.

Call of Duty 2022, eski konsollara da gelecek

Bilindiği üzere Activision Blizzard, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu yılın sonlarına gerçek çıkması beklenen Call of Duty oyunun 2019’un ekim ayında tekrar başlatılan Çağdaş Warfare serisinin altında imzası bulunan Infinity Ward tarafından geliştirileceğini duyurdu. 

Bu açıklamanın çabucak akabinde Infinity Ward, resmi Twitter hesabından ”Yeni kuşak Call of Duty çok yakında geliyor. Tetikte kalın.” formunda bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımla birlikte seriyle ilgili heyecanlandıran tezler da ortaya atıldı.

Oyun dalındaki emniyetli kaynaklar, Infinity Ward’ın 2019 yılında çıkan ve oyunculardan olumlu geri dönüşler almayı başaran Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın ikinci oyunu üzerinde çalıştığını sav etti. 

Bunun yanı sıra paylaşımda kullanılan yeni jenerasyon ibaresi de oyunun yalnızca PlayStation 5, Xbox Series XIS konsollarına çıkacağı söylentilerine neden oldu. Lakin Call of Duty, Battlefield ve GTA serileri ile ilgili ortaya attığı emniyetli sızıntılarla bilinen Tom Henderson’a nazaran, bu durum katiyetle gerçeği yansıtmıyor.

Tom Henderson, bir müddet evvel Twitter hesabından eski kuşak konsol sahiplerini sevindirecek haberi verdi. Henderson, bu yıl çıkacak yeni Call of Duty oyununun PlayStation 4 üzere konsollara da geleceğini duyurdu. Paylaşımda kullanılan yeni kuşak ibaresini ise stüdyonun oyunla ilgili farklı bir planı olduğu halinde açıkladı.

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yıl çıkacak Call of Duty oyunu, eski jenerasyon konsollara da gelecek mi? Gelse bile düzgün bir oyun tecrübesi sunabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: