Anasayfa / Girişimcilik / Yeni Call of Duty oyunları PlayStation’a çıkmayabilir!

Yeni Call of Duty oyunları PlayStation’a çıkmayabilir!

Microsoft’un bu hafta içerisinde Activision Blizzard’ın neredeyse 70 milyar dolara satın almasının yankıları sürüyor. Şirketin, yeni periyotta Sony PlayStation için oyun çıkarıp çıkarmayacağı konusunda birçok tartışma dönerken, bölümün önde gelen duyumcularından biri, Microsoft’un planlarının ne olduğuna dair argümanlarda bulundu. İşte Microsoft’un Call of Duty üretimleriyle ilgili düşünceleri…

Call of Duty oyunları Xbox’a özel olabilir

Hatırlayabileceğiniz üzere gün içerisinde Microsoft’un Xbox departmanının CEO’su Phil Spencer’ın mevzuyla ilgili açıklamalarını sizlerle paylaşmıştık. Spencer, mevcut Sony PlayStation oyuncularının, Activision oyunlarından koparılmayacağını söylemişti. Buna rağmen buradaki ‘mevcut’ ibaresi birçok oyuncunun aklını karıştırmış ve yeni oyunların PlayStation’a gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştu.

Kesimin önde gelen duyumcularından biri olarak bilinen Jeff Grubb, gelen ısrarlı sorulara dayanamayarak resmi Twitter hesabından bir dizi tweet göndererek oyunculara içerden bilgiler paylaştı. Grubb, Call of Duty Warzone isimli oynaması fiyatsız CoD imalinin bütün platformlarda oynanabilir olacağını, buna rağmen bugünden itibaren piyasaya çıkacak olan bütün ana Call of Duty oyunlarının yalnızca PC ve Xbox için piyasaya sürüleceğini sav etti.

Microsoft’un Bethesda ile yapılan mutabakat sonrası birçok senaryo üzerinde çalıştığını, son olarak alınan kararın bu üretimlerin PlayStation markasına sunulmayarak yalnızca Game Pass abonelerine verilmesi olduğunu belirtti. Bu manada PlayStation’da yapılacak olan satışlarından kaybedilecek olan gelirin Game Pass’e yapılacak olan yatırıma darbe vuracağını kabul eden Jeff Grubb, Microsoft’un bu kaybı da göze aldığını düşünüyor.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması adeta oyun dünyasındaki bütün taşları yerinden oynattı. Bakalım önümüzdeki günlerde ne üzere gelişmeler yaşanacak. Sizler de görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: