Anasayfa / Girişimcilik / Yeni Bioshock oyunundan birinci ayrıntılar sızdırıldı!

Yeni Bioshock oyunundan birinci ayrıntılar sızdırıldı!

BioWare ve 2K Games iş birliği ile piyasaya sürülen Bioshock: Infinite sonrası adeta inzivaya çekilen seri çok yakında geri dönüyor. 2013 yılında piyasaya sürülen ve genişleme paketleriyle de desteklenen Infinite’in akabinde en son 2019 yılında yeni oyuna dair bilgiler gelmişti. Serinin yeni oyunu, bir Twitter kullanıcısı tarafından sızdırıldı.

Serinin yeni oyununun ismi Bioshock: Isolation

Birinci olarak 2007 yılında 2K Boston tarafından geliştirilen ve 2K Games etiketiyle yayınlanan Bioshock, kısa müddette oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olmayı başardı. Bilhassa BigDaddy üzere ikonik karakterleri ve kendine has atmosferiyle kendine has bir kitle edinen seri çok yakında geri dönüyor.

2013 yılında piyasaya çıkan Infinite ile serinin ruhunu taşıyamamasıyla eleştirilse de 2016 yılında piyasaya sürülen Remastered versiyonuyla yine isminden kelam ettirmeyi başardı. Uzun müddettir 4. oyunuyla ilgili bir duyuru beklenen Bioshock için birinci sızıntılar geldi.

Oops Leaks isimli bir Twitter hesabı tarafından gelen sızıntıya nazaran yeni oyunun ismi Bioshock: Isolation olacak. Oyunun 2022 yılında resmen duyurulması ve 2023 yılında da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İşte yeni Bioshock oyunuyla ilgili sızdırılanlar:

  • Oyun, daha evvel serinin hiçbir oyununun geçmediği farklı bir distopik kent barındıracak.
  • Üretim Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor.
  • Watch Dogs: Legion, Shadow of the Tomb Raider, Mafia 3 ve Deus Ex: Mankind Divided üzere üretimlerin geliştirici grubunda yer alan bireylerle de çalışılıyor.
  • Oyunun en geç 2022 yılında resmen duyurulması bekleniyor.
  • Bioshock Isolation’da çeşitli açık dünya elementleri bulunacak olsa da ana kıssa lineer bir yapıya sahip olacak. Bu manada üretim, Infinite’in müsaadeden gidecek.
  • Oyunda daha evvel hiçbir Bioshock oyununda denenmemiş yenilikçi savaş mekanikleri bulunacak.
  • Bioshock Isolation dünyasında verdiğiniz kararlara nazaran neredeyse büsbütün değişebilecek bir harita olacak.
  • Oyun PlayStation 5‘e özel olmayacak.

Her ne kadar tüm bu bilgiler hayli heyecan verici olsa da daha evvel rastgele bir bilinirliği olmayan bir hesaptan geliyor olması oyuncuları şüphelendirmişti. Buna rağmen, daha evvel piyasaya çıkacak olan Call of Duty oyunlarını sızdırmasıyla bilinen RalphsValve isimli kullanıcı da Bioshock: Isolation’ı resmen doğruladı.

Pekala sizler BioWare’in yeni oyunuyla ilgili sızdırılan bilgiler hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: