Anasayfa / Girişimcilik / Xbox’tan ‘bilgisayarım oyun kaldırır mı?’ devranını bitiren özellik!

Xbox’tan ‘bilgisayarım oyun kaldırır mı?’ devranını bitiren özellik!

Oyun tutkunların sayısı her geçen giderek artıyor. Buna karşılık son vakitlerde oyun indirme platformları ortasındaki yarış artıyor. Bundan ötürü platformlar yeni özellikler ekleyerek kullanıcıları çekmeye çalışıyor.

Sevilen oyun oynama ve indirme platformları ortasında olan Xbox, Windows uygulaması için yeni bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde oyuncular istedikleri oyunu indirmeden evvel bilgisayarlarında nasıl çalışacağını görebilecek.

Xbox, oyunun PC’nizde ne kadar yeterli çalışıp çalışamayacağını söyleyecek!

Microsoft, yeni açıklamasıyla birlikte Xbox Windows uygulamasına yeni bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar indirmek istedikleri oyunu indirmeden bilgisayarlarında nasıl çalışabileceğini görebilecek. Örneğin asgarî sistem ihtiyaçlarının biraz üstünde olan oyunculara oyunun uygun çalışabileceği söylenecek.

Xbox uygulamasında en az sistem ihtiyaçları bulunuyor. Her ne kadar bulunsa da bu etiketler sayesinde oyuncuların işleri kolaylaşacak. Bu etiket için Microsoft, birçok oyunda performans testi yapıyor. Her ne kadar çok test yapılsa da platformun içinde hale test edilmeyen “performans denetimi şimdi mevcut değil.” etiketine sahip oyun bulunuyor.

Bu etiketlere bakarsak Microsoft kendine oyunların ne kadar yeterli çalıştığına dair bir veritabanı oluşturmak istiyor. Yapılan açıklamada detaylara yer verilmediği için testlerin neye nazaran yapıldığı ya da hangi kriterlere sahip olduğu şimdi bilinmiyor. Şu an da ana sürümde bu özellik sunulmuyor.

İsteyen kullanıcıların Xbox Insider uygulamasına giderek beta sürümünü bilgisayarlarına kurabiliyorlar. Bu sayede bu özelliğe erişip işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce bu türlü bir özelliğe gerek var mı? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.