Anasayfa / Girişimcilik / Xbox’a özel 2 yeni oyun ufukta görüldü!

Xbox’a özel 2 yeni oyun ufukta görüldü!

Microsoft, Xbox özel oyunları için gerekli çalışmaları başlattı. Oyun konsolları ve Game Pass üzere sistemler sayesinde son devirde oyun dünyasında ön plana çıkan şirket, kendi ekosistemine özel üretimleri da unutmamış üzere gözüküyor. Yapılan son sızıntı ile oyunculara 2 yeni oyunun sunulacağı öğrenildi.

Kod isimleri paylaşılan üretimlerin, neler sunacağı da aşikâr oldu. Piyasaya tekrar hareketlilik kazandırması beklenen oyunları değerli iki stüdyo geliştirecek.

Obsidian ve Compulsion Games’ten 2 Xbox özel oyunu

Microsoft bünyesinde yer alan Obsidian ve Compulsion Games‘in geliştirdiği üretimler, piyasaya savlı bir giriş yapabilir. Outer Worlds ve We Happy Few üretimlerini oyunculara sunan bu iki stüdyo, oyunlarının kaba taslağını da şimdiden çıkarmış. Merak uyandıran üretimlerin, öykü odaklı olacağı belirtildi.

Compulsion Games tarafından geliştirilecek Xbox özel oyunu, Midnight kod ismiyle bizleri karşılıyor. Üretimin, karanlık ve fantastik bir dünyada geçen üçüncü şahıs bir oyun olduğu bildiriliyor. Geliştiricilerin tabiri ile bir “yaşlanma” oyunu olacak Midnight, rastgele bir çok oyunculu moda sahip olmayacak. We Happy Few ile büyük sürprizlere imza atan stüdyonun yeni oyunun ne vakit çıkacağı ise belirli değil. Gelen bilgilere nazaran 2022, çıkış tarihi için planlanmış bir yıl değil.

Obsidian tarafından geliştirilen üretim ise, Pentiment kod ismiyle ortaya çıktı. Oyunun direktörlüğünde, Fallout: New Vegas ve Pillars of Eternity üzere kıymetli yapıtlarda çalışmış Josh Sawyer yer alıyor. Disco Elysium‘dan ilham alındığı öğrenilen Pentiment‘in, anlatısal rol yapma ögelerine sahip olacağı belirtildi. 16. yüzyılda geçecek kıssada oyuncular, bir cinayetin sır perdesini açığa kavuşturmaya çalışacak. Çok oyunculu olup olmayacağı belirli olmayan üretim, eşli oynanışa da sahip olabilir.

An itibariyle Outer Worlds 2 için çalışmalarını sürdüren Obsidian, Pentiment‘i yakın vakitte piyasaya sürmeyecek. Lakin iki değerli stüdyonun şimdiden kolları sıvamış olması da değerli bir gelişme olarak kayda geçti. Bakalım Microsoft, Xbox özel oyunları ile de öne geçmeyi başaracak mı? Bilhassa PlayStation cephesi ile bu bahiste ağır rekabette olan şirketin, öne geçmek için ağır mesai harcadığı öğrenildi.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.