Anasayfa / Girişimcilik / Xbox’a ilişkin 2 oyunun demosu kazara sızdırıldı!

Xbox’a ilişkin 2 oyunun demosu kazara sızdırıldı!

Dünyanın en itibarlı oyun ödüllerinden biri olan The Game Awards, o yıl piyasaya çıkan büyük üretimlere ödül verilmesinin yanı sıra yeni ve sürpriz üretimlerin da duyurusunun yapıldığı bir aktiflik oluyor. Xbox Game Store, ödül merasiminde sunulacak iki oyun demosunu kazara sızdırdı.

Xbox Game Store, kendi oyunlarını sızdırdı

2014 yılından beri tertipli olarak gerçekleştirilen ve görüntü oyun dünyasının en itibarlı ödüllerinin dağıtıldığı The Game Awards uzun yıllardır oyun gazetecisi Geoff Keighley tarafından sunuluyor. Bir mühlet öncesine kadar The Spike Görüntü Game Awards ismiyle anılan merasim, pandemi nedeniyle verilen ortanın akabinde bu yıl da ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlenecek.

9 Aralık Perşembe gecesi Türkiye saati ile gece 04.00’da gerçekleştirilecek olan aktiflik bu yıl da sürpriz oyun duyurularına sahne olacak. Her ne kadar oyun üretimcileri yapacakları bu sürpizleri son güne kadar saklamayı tercih etse de neredeyse her yıl çeşitli sızıntılar yaşanıyor. Bu sene gelen sızıntı ise duyuruyu yapacak olan Microsoft Xbox cephesinden oldu.

Xbox Store üzerinde periyodik olarak güncellemeler yapan Microsoft, bazen yeni periyotta platforma gelecek olan üretimleri da erkenden listeleyebiliyor. 9 Aralık’taki aktiflik kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulacak olan iki demo; Nobody Saves The World ve Mind Scanners oyunlarının yayınlanacağı şimdiden açık edilmiş oldu.

The Outer Zone’un imalcileri tarafından bu yıl piyasaya sürülen Mind Scanners, retro-füturistik bir simülasyon oyunu. 30 Kasım’da Game Pass için geleceği söylenen oyunun neden demosunun çıkacağı şu an için bir soru işareti. Gerçekten aktifliğin düzenlendiği tarihte oyun zati fiyatsız olarak sunulmuş olacak. Bununla birlikte Nobody Saves The World ise Drinkbox Studios tarafından geliştirilen ve 2022’nin başında piyasaya sürülmesi beklenen bir RPG…

Pekala sizler Xbox cephesinde yaşanan bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.