Anasayfa / Girişimcilik / Xbox Series X|S, tarihin en süratli satan Microsoft konsolu oldu!

Xbox Series X|S, tarihin en süratli satan Microsoft konsolu oldu!

Bilhassa karantina ve COVID-19 süreci sonrasında tüm dünyada önemli bir üretim sorunu yaşanıyor. Stok sorunlarının ve çip üretim probleminin en az 1 sene daha sürmesi beklenirken, Microsoft hiç beklenmedik bir muvaffakiyete imza atmayı başardı. Son gelen bilgilere nazaran Microsoft, Xbox Series X ve Series S ile tarihinin en süratli konsol satış grafiğine ulaştı. İşte detaylar…

Xbox markası, Game Pass ile yükseliyor

Microsoft, devam eden çip ve stok sıkıntılarına karşın Xbox Series X|S’in satış sayılarıyla bugüne kadarki en başarılı kuşak olduğunu onayladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde PS5 ve Xbox Series X ve Series S’in stok sorunları internet ve toplumsal medyada bir göğüs haline geldi. Buna rağmen bilhassa Game Pass’in çabucak hemen 20 milyon aboneye ulaşacak kadar büyük bir muvaffakiyet eldet etmesi, stok sorunlarına karşın Xbox’ın yeni kuşak konsollarının gelmiş geçmiş en başarılı kuşak olmasını sağlamış üzere görünüyor.

Her ne kadar geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde PS5’in satış sayılarına yenik düşse de Xbox Series X ve Series S’in birinci çeyrekte PS5’i İngiltere’deki satış sayılarında mağlup etmeyi başardığı biliniyor. Xbox’ın işvereni Phil Spencer, yaptığı bir röportajda, yaşanan stok meselesinin çip yahut donanım üretme sorunundan değil, konsollara olan ilginin artmasından kaynaklandığını belirtti.

Bölümün ünlü analistlerinden biri olan Niko Partners, Xbox Series X ve Series S’in bugüne kadar toplamda 12 milyondan fazla ünite sattığını ve 2022’nin birinci çeyreği sonlandığında, bu sayının 15 milyonu aşacağını varsayım ettiğini söyledi.

Pekala sizler Microsoft’un Xbox Series X ve S ile yarattığı bu ivme hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: