Anasayfa / Girişimcilik / Xbox Series X, beklenen o özelliğe sonunda kavuştu!

Xbox Series X, beklenen o özelliğe sonunda kavuştu!

Microsoft, her ay nizamlı olarak yayınladığı Xbox güncellemesinin Ekim ayağını oyuncularla buluşturdu. Xbox Series X ve Series S kullanıcılarının uzunca müddettir beklediği birçok özellik, en sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yayınlanan güncellemede göze çarpan birinci özellikler Series X için doğal 4K çözünürlükte ana menü ve her iki konsol için geliştirilen gece modu…

Xbox Series X öncesinde 1080p menü sunuyordu

Güncelleme öncesinde, Series X’in menüleri 1080p’den 4K’ya upscale ediliyordu. Özetle her ne kadar 4K çözünürlük seçmiş olsanız da yazıların okunabilirliği ve sertlik açısından tatmin edici bir performans alınamıyordu. Artık konsolda gördüğünüz her menü ve metin doğal 4K çözünürlükte çalışacak. Bu özellik daha evvel Xbox Insider programına dahil olanlara sunulmuş ve büyük beğeniyle karşılanmıştı.

Microsoft tarafından sunulan yenilikler bununla da hudutlu değil. Hem Xbox Series X hem de Series S için gece modu özelliği sunuldu. Bu sayede oyuncuların uyku saatlerine yakın vakitlerde gözlerini yormamaları hedefleniyor. Ayrıyeten oyuncular; hem ekranın, hem Xbox denetimcisinin hem de güç butonunun parlaklığını isteklerine nazaran ayarlayabiliyorlar.

2109.210813-2200 numaralı güncelleme şimdilik aşikâr bir kesim için sunulmuş durumda. Xbox Insider programına dahil olan ve deneysel özellikleri evvelden test etmeyi tercih eden kullanıcılar, yeni özelliklere şimdiden erişebililer. Microsoft; Xbox One X ve Series S‘in 4K menülere kavuşup kavuşmayacağı hakkında şimdi bir açıklama yapmadı.

Pekala sizler yayınlanan yeni Xbox güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: