Anasayfa / Girişimcilik / Xbox oyunları için klavye ve fare takviyesi yolda!

Xbox oyunları için klavye ve fare takviyesi yolda!

Xbox Cloud Gaming, son yılların oyun dünyasındaki en kıymetli atılımlardan biridir. Bugüne kadar GeForce Now, Stadia ve Luna üzere bulut oyun servisleri görmüş olsak da direkt olarak Xbox’tan bir bulut hizmeti gelmesi şaşırtıcıydı. Bir konsol üreticisinden bulut oyun hizmeti gelmesinin kimi artılarını da gördük. Bunlardan yenisi, Xbox Cloud Gaming’in bağımsızlaşması için değerli bir adım olacak.

Xbox Cloud Gaming, yakında klavye ve fare de destekleyecek

Servis şu anda yalnızca Xbox kontrolcüsünü destekliyor. Şayet telefon ya da tabletten oynarsanız parmaklarınız da denetimci seçeneklerine dahil. Flight Simulator oyununun başı Jorg Neumann’ın açıklamasıyla ortaya çıktı ki yakında platforma klavye ve fare dayanağı de eklenecek. Zira hakikaten klavye ve fare ile daha âlâ tecrübe sunan oyunlar var. Flight Simulator bunun uygun bir örneği olabilir.

Xbox Cloud Gaming, PC’de de mevcut olmasına karşın hala bizi Xbox denetimcisi kullanmaya zorluyor. Kelam konusu takviye sağlandığında PC tarafında oyun oynamanın daha kolay olacağını ve GeForce Now’a kısmen de olsa bir rakip doğacağını söyleyebiliriz. Elbette burada oluşacak rekabet yeniden bize yarayacaktır.

Aslında Xbox oyunlarının büyük bir kısmı PC’de de çıkmış oluyor. Bilhassa de Xbox Exclusive oyunlarının PC’ye de gelmesi, klavye ve fare dayanağının gelmesi için diğer bir neden. Pekala siz denetimci ile oynamayı mı, yoksa ve klavye ve fare ile oynamayı mı tercih edeceksiniz?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: