Anasayfa / Girişimcilik / Xbox oyuncularının beklediği o özellik sonunda geliyor!

Xbox oyuncularının beklediği o özellik sonunda geliyor!

Microsoft Xbox cephesinden kıdemli yönetici Larry Hryb, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Xbox oyuncuları tarafından uzun müddettir beklenen yeniliği duyurdu. Artık Xbox Series S ve Xbox Series X kullanıcıları, taşınabilir uygulama aracılığıyla oyun kliplerini paylaşıp oylayabilecekler.

Xbox oyuncuları, kliplerini mobilden paylaşabilecek

Microsoft, her ay Xbox Series S ve Series X için yeni dashboard güncellemeleri yayınlıyor. Sistemdeki kararlılık meselelerini gideren ve geri dönüşler ışığında yeni özellikler ekleyen firma, artık de taşınabilir platformlarda oyuncuların beklediği özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Microsoft Xbox yönetici Larry Hryb, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla taşınabilir platformda Xbox kliplerinin paylaşılması özelliği üzerinde bir müddettir çalıştıklarını açıkladı.

Şimdilik yalnızca test basamağında olan özellik uygulamaya gelince, oyuncular çektiği görüntüleri anında paylaşabilecek ve trende girmiş olan başka görüntüleri oylayıp izleyebilecek. Bununla birlikte Xbox kullanıcıları, görüntüyü paylaşmak istediğinde, linkin gönderildiği kişinin Microsoft hesabına giriş yapması da gerekmeyecek.

Hryb tarafından paylaşılan ekran manzarasına göz attığımızda, arayüzün TikTok’a hayli benzediğini görebiliyoruz. Bu manada Microsoft’un, Xbox eko-sistemi için kısa görüntülerin göğüs haline gelebileceği TikTok gibisi bir platform kurmaya çalıştığı söylenebilir.

İşte Xbox yöneticisi Larry Hryb’in açıklamaları:

Link paylaşma ve trend içerikler çok yakında Xbox taşınabilir uygulamasına geliyor. Bu sayede oyun kliplerinizi paylaşabilecek ve trendlerde yer alan, öteki Xbox kullanıcılarının attığı içerikleri görebileceksiniz.

Link paylaşma özelliğiyle, Xbox taşınabilir uygulamasında paylaşmak istediğiniz görüntüye gidin ve linkini alın. Daha sonrasında bu görüntüyü izlemek için giriş yapması dahi gerekmeyen tüm arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Uzun müddettir beklenen bu özelliği test etmeye başladık.

Larry Hyrb

Pekala sizler Xbox kullanıcılarına çok yakında sunulacak olan link ve görüntü paylaşma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de bu özelliği bekliyor muydunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: