Anasayfa / Girişimcilik / Xbox Live Gold, çok yakında tarihe karışabilir!

Xbox Live Gold, çok yakında tarihe karışabilir!

Hem PS5 hem de Xbox Series X‘in pazardaki birinci yıldönümlerini kutladığı 2021 yılı, epey heyecan verici ve hareketli geçti. Lakin işin Xbox tarafında, Xbox Live ile birlikte gelen aylık üyelik programı Xbox Live Gold için yavaş yavaş yolun sonuna geliyor olabiliriz. Tüm odağını Xbox ve PC Game Pass abonelik sistemlerine çeviren Microsoft için 2022, Live Gold’un rafa kalktığı yıl olabilir.

Xbox Live Gold için yolun sonu görünüyor

Tam ismiyle Games with Gold isimli abonelik sistemi, birinci olarak Xbox 360 ile birlikte sunuldu. 2013’ün Temmuz ayında kullanıcıların beğenisine sunulan ve Xbox 360 abonelerine her ay ikişer oyun armağan edilen sistem, uzunca mühlet epey ekonomik ve kullanışlı bir tahlil sunuyordu.

Buna rağmen 2017 yılında Mirosoft tarafından tanıtılan ve dünya çapında büyük bir patlama yaratan Game Pass sistemiyle hayli geri plana atıldı. Microsoft’un her ay Game Pass’e birbirinden özel ve AAA kalitesinde imal getirmesine rağmen Games with Gold abonelerine hayli sıradan imaller armağan etmesiyle Xbox Live Gold’un popülaritesi günden güne azalmış oldu.

Başka tüm görüntü oyunu abonelik hizmetleri üzere, Xbox Games with Gold da 2021’de iniş ve çıkışlı bir devir yaşadı. Xbox sahipleri, 2021’in başında Microsoft’un Ocak ve Şubat aylarında piyasaya sürdüğü ve Resident Evil ve Gears of War 5 üzere üretimlere sahip oldu.

Bununla birlikte Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Zone of the Enders: HD Collection, Resident Evil: Code Veronica X, Castlevania: Harmony of Despair ve çok birok fiyatsız oyun sayesinde hayranlardan epeyce olumlu geri dönüşler alındı. Lakin yılın kalan vaktinde neredeyse her ay Xbox 360 ve Xbox One oyunlarının armağan edilmesiyle oyuncular çok da şad olmadı.

Microsoft’a yakın kaynaklardan gelen haberlere nazaran firma, 2022’nin muhakkak bir periyodunda Xbox Live Gold’un fişini çekmeye ve Game Pass sistemi içerisine dahil etmeye hazırlanıyor. Son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında Live Gold’un bir devirde tedavülden kaldırılacağını itiraf eden Microsoft, böylelikle tüm abonelik sistemlerini tek bir çatıda toplayacak.

Pekala sizler bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.