Anasayfa / Girişimcilik / Xbox, hilecilere büyük darbe vurmayı amaçlıyor

Xbox, hilecilere büyük darbe vurmayı amaçlıyor

Xbox CEO’su Phil Spencer, Microsoft‘un Xbox için geçerli olan yasakların öteki şirketlerin ağlarına da taşınabileceği bir çoklu ağ programı oluşturmayı hedefliyor. Böylelikle çevrimiçi oyun ortamındaki berbat hedefli şahıslardan kurtulmaya yardım etmek istediğini belirtti.

New York Times’a konuşan Spencer, bunun başarılmasının sıkıntı olacağını kabul etti. Tekrar de bir gün görmeyi umduğunu belirtti.

Xbox CEO’su banlanan bir oyuncuyu öbür platformlara sokmak istemiyor

Spencer, alternatif olarak oyuncuların yasaklanmış kullanıcı isimlerini öteki bir platformda getirmeye imkan tanıyan bir sistemi benimseyeceğini belirtti. Burada Spencer’ın amaçladığı şey özet olarak, bir platformda banlanan oyuncuyu öbür platformlara da sokmamak oluyor.

Bu noktada örneğin PUBG‘den banlanan birisi CS:GO oyununa giremiyor. Bu da makus hedefli oyuncuların platformlardan uzak tutulmasına imkan tanıyor. Spencer bahisle alakalı şunları söyledi:

“Onları oynadığım başka ağlara da getirmeyi çok isterim. Yani bu, birlikte oynamamayı seçtiğim insan kümesi. Zira bir oyunu oynadığım her platformda bu şahısları görmek istemiyorum.

Xbox CEO’su Phil Spencer

Activision‘ın da Call of Duty oyunlarında çoklu platform yasaklama stratejisi var. Hile yaptıkları ya da makûs davranış sergiledikleri tespit edilen oyuncuların Activision hesapları, hiç oynamamış olsalar bile platformlarda yasaklanıyor. Spencer‘ın ima ettiği olay gerçekleşirse pek çok şirket birbirine yakın bir sistem geliştirecek. Bu noktada Xbox ve PlayStation ortasındaki durum nasıl gelişir bilinmiyor. Yeniden de ortada olan gerçek, Xbox’ın öteki oyun stüdyolarıyla yakın bir bağ kurmak istemesi oluyor.

Sizler Xbox‘ın bu maksadı hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: