Anasayfa / Girişimcilik / Xbox Game Pass şimdiki abone sayısı belirli oldu!

Xbox Game Pass şimdiki abone sayısı belirli oldu!

Xbox Game Pass sistemindeki aktüel oyuncu sayısı muhakkak oldu. Activision Blizzard‘ı satın alarak oyun dünyasındaki istikrarları sert bir halde değiştiren şirket, mevcut yapısını da geliştirmek istiyor. En başından beri abone sayısı da merak edilen sisteme dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Basına konuşan Phil Spencer, aktüel abone sayısına dair yeni sayılar verdi. Ayrıyeten başarılı yöneticinin oyunculara değerli bir de muştusu var.

Xbox Game Pass, 25 milyon aboneyi geride bıraktı

Sistemin geleceği için epey umutlu cümleler sarf eden Spencer, Activision Blizzard atılımının de kendilerine yarayacağının farkında. Geçen yıl ortalarında 18 milyon abone sayısına sahip olduğu belirtilen Game Pass‘in, son gelişmelerle 25 milyon barajını geçtiği öğrenildi. Konsol rekabetinde direkt kulvar değiştiren ve rakiplerini çok güç durumlara düşüren Microsoft, görünüşe nazaran geri adım atma konusunda niyetli değil.

Activision Blizzard oyunlarının da Game Pass‘e geleceği muştusunu veren Phil Spencer, açıklamalarını şu biçimde sürdürdü:

Yakında, Xbox Game Pass ve PC Game Pass içinde, Activision Blizzard‘ın inanılmaz kataloğundan hem yeni başlıklar, hem de oyunlar sunacağız. Bugün ayrıyeten Game Pass‘in 25 milyondan fazla abonesi olduğunu duyurmak isteriz. Her vakit olduğu üzere Game Pass‘e daha fazla bedel ve daha fazla kusursuz oyun eklemeye devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz

Activision Blizzard oyunlarının da eklenmesi, kuşkusuz sisteme büyük sıçrama yaptıracak olayların başında gelecektir. Bununla birlikte Xbox cephesinin oyunları özel yapıp yapmama konusundaki kararı şimdi açıklanmadı. Bethesda‘yı satın alırken oyunların her platforma çıkacağını belirten şirket, daha sonradan PlayStation cephesini bu durumdan uzak tutmuştu. Benzeri bir yapının Call of Duty üzere oyunlar için yaşanması, oyun dünyasında enteresan gelişmelere neden olabilir. Bununla birlikte Xbox cephesi, Activision Blizzard oyunlarının ne vakit sisteme dahil olacağı konusunda bilgi vermekten çekindi. Şirket satın alımın onaylanmasını bekliyor.

Pekala sizler Game Pass sisteminin geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Xbox muvaffakiyetini sürdürebilecek mi? Görüşlerinizi ve teorilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.