Anasayfa / Girişimcilik / Xbox Cloud Gaming için beklenen gün geldi!

Xbox Cloud Gaming için beklenen gün geldi!

Bulut oyun servisleri geleceğin teknolojisi olarak görülüyor ve şimdiden pek çok şirket buna yatırım yapıyor. Ülkemizde GeForce Now ile yakınlaştığımız bu teknolojiye yatırım yapan şirketlerden biri de Microsoft. Halihazırda Xbox konsoluyla alanlarda olan şirket, Xbox Cloud Gaming ile bulut oyun rekabeti içinde de bulunuyordu. Nihayet bekleyişimiz sona erdi ve servis, Xbox konsollar için yayınlandı.

Xbox Cloud Gaming, Xbox konsollar için yayınlandı

Bugüne kadar PC için test edilen servisin artık uygun bir basamağa geldiğini söyleyebiliriz. Hatta Xbox Game Pass içerisinde yalnızca Cloud’a özel oyunlar sunulmaya bile başlandı. Gitgide gelişen servisin Xbox konsollara gelmesini büyük bir gelişme olarak nitelendirebiliriz. Yeni jenerasyon konsollar performans konusunda her ne kadar üst seviye olsa da tabiatları gereği birtakım istenmedik durumlar yaşatabiliyorlar. Cloud Gaming ile kimi sonlar ortadan kalkıyor ve Xbox One üzere pek güçlü olmayan konsollarda daha güzel kalitede oyun oynanabiliyor.

Yeni kuşak konsollar her oyunu yüksek kare suratlarında açabiliyorken bulut servisin bu konsollara gelmesi biraz anlamsız olabilir. Bu servisin konsollara gelmesinin asıl maksadı, oyunları indirmeden oynamamızı sağlamak olsa da bu servis âlâ bir internet irtibatı gerektiriyor. Güzel bir internet irtibatına erişebilen bir oyuncunun buluta bağlanmak yerine oyunu indirmesi daha güzel bir tahlil. Lakin oyunların diskte kapladığı alanın 200 GB’a kadar çıkabildiği bu devirde bazen Xbox Cloud Gaming aranan tahlil olabilir.

Xbox bu haftayı dolu dolu geçirdi

Bu hafta oyun dünyasında en çok haberi manşetimize taşıyan şirket Xbox oldu. Bu hafta Game Pass’e yeni oyunlar eklendi ve daha fazla oyuna FPS Boost dayanağı geldi. Bunlarla birlikte Elder Scrolls VI ve öteki Xbox Exclusive oyunlarıyla ilgili açıklamalar duyduk.

Xbox’ın oyun geliştirmekle uğraşan kolu Xbox Game Studios ise Halo Infinite oyununu yayınlayarak fiyatsız bir FPS oyunu arayanların gönlünü almayı başardı. Oyun çıktıktan bir gün sonrası olan 16 Kasım’ın datalarına baktığımızda Halo Infinite’in yüksek anlık oyuncu sayılarına ulaşmayı başardığını gördük.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: