Anasayfa / Girişimcilik / Xbox, 2042 yılında nasıl görünecek? İşte cevabı!

Xbox, 2042 yılında nasıl görünecek? İşte cevabı!

Microsoft, 19 Kasım 2021 tarihinde Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC için piyasaya çıkacak olan Battlefield 2042 için özel olarak hazırlanmış bir tanıtım görüntüsü yayınladı. Xbox’ın 2042 yılında nasıl görüneceğine ve nasıl özelliklere sahip olacağını öngören görüntü hayli fütüristik öğeler içeriyor.

Xbox, 21 yıl sonra nasıl özelliklere sahip olabilir?

Microsoft, aygıtın gelecekte 32K çözünürlüğü 480FPS’te sunacağını söylüyor. Oyun tecrübesinin artık gerçek hayattan ayırt edilemez hale geleceğini belirten firma, 1 kentrilyon FLOP’luk bir GPU vadediyor. Şu an Series X’in 12 trilyon FLOP desteklediği düşünülürse, Xbox 2042’nin tam 83 bin kat daha güçlü bir ekran kartına sahip olacağı belirtiliyor.

Görüntü ‘hayali’ oynanış görüntüleriyle ve konsolun 2042 yılındaki görünüşüyle devam ediyor. Xbox Series X’ten yüzde 90 oranında daha küçük olacağı öngörülen aygıtın, birebir vakitte holografik harita ve görsel takviyesine de sahip olacağı görünüyor. Battlefield’e selam gönderen bir savaş manzarasıyla sonlanan görüntü, Microsoft’un 2042 hayallerini yansıtıyor.

Tüm bu eğlenceli öngörülerin akabinde, Microsoft bahisle ilgili gerçeği de açıkladı. Xbox 2042‘nin çok yakın vakitte piyasaya çıkacak olan Battlefield 2042 için bir reklam kampanyası olduğu ve rastgele bir eser tanıtımı olmadığı belirtildi.

21 yıl evvelden bir konsolun geliştirilmeye başlanamayacağı ve belirtilen özelliklerin günümüzde sunulmasının imkansız olduğu bilinen bir gerçek. Buna rağmen şirket, gelebilecek reaksiyonlar ve davalardan uzak durabilmek için bu türlü bir yolu tercih etmiş durumda.İleride ne üzere konsollarla kaşılaşacağımız bilinmez lakin an prestiji ile Xbox 2042 isminde rastgele bir konsol geliştirilmiyor.

Pekala sizler yayınlanan tanıtım görüntüsü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: