Anasayfa / Girişimcilik / World of Warcraft, 20 yıllık geleneği bozuyor!

World of Warcraft, 20 yıllık geleneği bozuyor!

Oyun tarihinin en esaslı MMORPG oyunlarından World of Warcraft, bugüne kadar yakınından bile geçmediği bir değişime uğramak üzere. Bildiğiniz üzere bu vakte kadar oyun, Horde ve Alliance olmak üzere iki taraftan oluşuyordu, fakat yıllardır birbirine düşman olan bu iki taraf yakın vakitte birleşmek üzere.

World of Warcraft’ın oyun yöneticisi Ion Hazzikostas, geçtiğimiz saatlerde oyunla ilgili kapsamlı bir blog yazısı yayınladı. Bu yazıda, WoW’un 18 yıllık geleneğinin artık bozulacağı belirtildi.

Tarihte birinci defa iki taraf birebir kümede yer alabilecek

Oyun yöneticisinin yapmış olduğu açıklamalara nazaran World of Warcraft’ta artık Horde ve Alliance tıpkı tarafta yer alabilecek. Yani, WoW’un oyunculara sunmuş olduğu zindanlarda, vazifelerde, raid ve PvP’lerde bu vakte kadar birbirine düşman olan iki taraf tıpkı hedef uğruna savaşabilecek.

Yönetici Hazzikostas, herkesi heyecanlandıran bu büyük değişim hakkında şu sözleri kullandı; “Zindanlar, raid ve derecelendirilmiş PvP’ler için Alliance ve Horde oyuncularının birlikte parti oluşturmasına imkan sağlayacak yeni sistem üzerinde çalıştığımızı duyurmaktan memnunluk duyarım.”

Bu özellik için WoW yapımcılarının biraz daha vakte gereksinimi var

WoW’da yıllardır süregelen bir geleneği bir anda bozmak elbette pek kolay olmayacaktır. Hazzikostas, bu özelliği hayata geçirebilmek için 20 yıllık kod ve sistemleri tekrar elden geçirmeleri gerektiğini, bu yüzden de oyuncuların karşı tarafla birebir partide olabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerektiğini lisana getirdi.

Bu sebeple yeni özelliğin yakında çıkacak Eternity’s End içerik güncellemesi ile birlikte gelmesini beklemek biraz yanlış olur. Hazzikoastas’ın söylediklerine nazaran Horde ve Alliance ortasındaki kümeleşme, 9.2.5 güncellemesinden sonra mümkün olacak.

Birtakım kurallar geçerli olmaya devam edecek

Daha evvel de belirttiğimiz üzere Alliance ve Horde kümeleşmesi raid, zindan ve PvP alanlarında mümkün olacak. Lakin loncalara ilişkin kullanıcılar, muhakkak bölgelerde karşı tarafı düşman olarak görmeye devam edecek.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: