Anasayfa / Girişimcilik / Vanguard’daki rastgele silah tepmesi can sıkıyor

Vanguard’daki rastgele silah tepmesi can sıkıyor

Call of Duty serisinin en yeni oyunu olan Vanguard, çıkışı ile birlikte isminden sıkça kelam ettiriyor. Ama bu popülerlik düzgün bir oyun olduğu için değil. Oyuncular yeni oyun ile bir evvelki ortasında fark görmüyor zira iki oyun ortasında fark yok denilebilecek kadar az. Bilhassa son iki oyundur kıssa modu epey kısa tutuluyor. Bu durum doğal olarak can sıkıyor. Öte yandan geliştirici Raven Software’in getirdiği yeni bir güncelleme, 40 kadar silahı kullanılamaz hale getirdi.

Call of Duty Vanguard’daki rastgele silah tepmesi düzeltilecek

Olağanda Warzone’da bir silahı ateşlediğinizde silahın geri tepmesi muhakkak bir doğrultuda olur ve oyuncular bir mühlet sonra bu duruma alışabilir. Lakin Call of Duty Vanguard‘a Warzone Pacific güncellemesiyle eklenen 40 yeni silah rastgele geri tepme özelliğine sahip. Aim Bloom ismi verilen bu özellik daha adil bir ortam oluşturmak için geliştirildi. En azından geliştirici Raven Software bu cinste bir açıklama yaptı. Lakin oyuncular karşı karşıya kaldıkları her durumda Aim Bloom özelliği yüzünden mermileri ister istemez ıskalayabiliyor. Bu durumda Vanguard‘da adil bir ortam olmuyor.

Raven Software, Vanguard’daki Aim Bloom özelliğinin vakitle kaldırılacağını belirtti. Birden olmasa da kademeli bir biçimde bu özelliğe son verilecek. Hellodanman ismindeki bir Reddit kullanıcısı oyundaki Aim Bloom özelliğinin ne kadar makûs olduğunu paylaştı. Kaydettiği görüntüde rakibine ne kadar yakın olursa olsun mermilerin ıskalandığı rahatlıkla görülebiliyor.

This game really is nerfing better players from CODWarzone

Aim Bloom‘un birden kaldırılmama sebebi ise silahlar üzerindeki negatif/pozitif tesiri. Şayet özellik birden kaldırılacak olursa kimi silahları çok güçlü ya da çok güçsüz olabilir ve bunlar düzeltilmek istenirken daha makus sonuçlar doğurabilir. Vanguard silahları Warzone içerisinde de kullanılıyor ve kimi noktada oyunculara büyük avantaj sağlayabiliyor. Özel perk’ler ile birlikte Vanguard silahına 10 adet eklenti takılabiliyor. Bu durumda silahlarda oluşabilecek bir dengesizlik direkt Warzone’u etkileyecektir.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: