Anasayfa / Girişimcilik / Valve, Steam Deck için eski oyunlarını dizayn ediyor

Valve, Steam Deck için eski oyunlarını dizayn ediyor

Görüntü oyun şirketi Valve, Steam Deck isimli elde taşınabilir aygıtını tanıtmak için bir lansmana hazırlanıyor. Şirket, taşınabilir oyun aygıtına büyük kıymet veren şirket, bir yandan yeni oyunlarını tasarlarken bir yandan da klasikleşmiş oyunlarını canlı tutmak istiyor.

Valve, Half-Life ve CS:GO’yu yenileştiriyor

Valva, taşınabilir oyun aygıtını geliştirmek için düğmeye bastı. Steam Deck’te daha fazla oyun oynanmasını hedefleyen şirket, yıllardır oynanan oyunlarını da aygıtta oynanabilir hale getirmek istiyor. Gayeleri doğrultusunda şirket, Counter-Strike: Küresel Offensive, Half-Life ve Dota 2’yi yenileştiriyor.

Güncelleme için büyük gayret içinde olan Valve oyun geliştirme grubu bilhassa Dota 2 oyunun Steam Deck’te daha güzel olacağını düşünüyor. Ayrıyeten Greg Coomer, Valve oyun geliştirme takımının Half-Life’a birkaç düzenleme yaptıklarını söyledi. Dizayncı Greg Coomer, mevzuyla ilgili açıklama yaptı.

Valve takımı bilhassa Dota 2 bağlamında epeyce yenilikçi bir şey yapıyor. Daha geçen hafta, oyuncuların parmak çubuklarını kullanarak oyunu uygun oynamalarını sağlayan yeni bir mod gönderdiler

Steam Deck Şubat ayında çıkıyor

Son periyotta tüm dünyada tesirini gösteren çip kıtlığından Valve de nasibini aldı. Lakin şirket, büyük kıymet verdiği taşınabilir oyun aygıtının lansmanında gecikme olmaması için elinden geleni yapıyor. Steam Deck, Şubat ayında yapılacak lansman ile tanıtılacak. Steam Deck, bilhassa ön siparişlerden dolayı, daha evvel lansman tarihini ertelemişti. Şirket ne olursa olsun Şubat ayındaki lansmanı ertelemek istemiyor. Greg Coomer kendinden emin konuştu.

Gayemiz 2021’in sonunda Steam Deck lansmanını yapmaktı. Fakat kimi dertlerden ötürü bu biraz gecikti ve bunun için çok üzgünüz. Fakat Şubat ayında ne olursa olsun lansmanı yapacağız. Elimizdeki tüm datalar bunu onaylıyor

Steam Deck hakkında ne düşünüyorsunuz? taşınabilir oyun aygıtı ilginizi çekiyor mu? Lütfen görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşınız.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: