Anasayfa / Girişimcilik / Valorant, yeni raporlama sistemini duyurdu!

Valorant, yeni raporlama sistemini duyurdu!

En çok sevilen görüntü oyunları ortasında yer alan Valorant, her gün milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Bilhassa oyuncu sayısının fazla olduğu oyunlarda hile kullanan oyuncuları bulmak zorlaşıyor. Valorant, yaptığı paylaşımda yeni raporlama sistemini kullanıcılarına duyurdu.

Valorant, AlarmBot sistemini devreye soktu!

Valorant, resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda oyunun yeni raporlama sisteminin ayrıntılarından bahsedildi. Paylaşımda şu kelamlara yer verildi. “VALORANT topluluğunu olumsuz davranışlarıyla kirleten oyuncular hakkındaki şikayetlerinizi bir müddettir takip ediyoruz. Bu oyuncuların bizce de ortamızda yeri yok. #AlarmBot ile bu davranışları bize bildirin, birlikte savaşalım.”

Buna ek olarak şirket, yaptığı öbür bir paylaşımda yeni raporlama sistemi AlarmBot‘un şimdilik yalnızca Türkiye’de kullanıcılara sunulduğunu belirtti. O paylaşımda da şu kelamlara yer verildi: “Şimdilik yalnızca Türkiye’ye özel olarak #AlarmBot’u sizlerin de katkılarıyla oyun tecrübesini üst düzeylere taşımak için devreye soktuk. Desteklerinizi bekliyoruz.”

Valorant tarafından yapılan yazılı açıklamada birtakım oyuncuların rahatsızlık verici davranışlara sahip oldukları belirtildi. Sıfır tolerans kategorisinde yer alan davranışlarla karşılaşıldığında kendilerine bildirilmesi istenildi. Bildirilme süreciyle ilgili şu kelamlara yer verildi.

“Sistemimiz aslında çok kolay. Sıfır tolerans kategorisinde davranışlarla karşılaştığınız vakit rastgele bir yol ile ekran imgesi yahut görüntü kaydını alıp bu davranışta bulunan oyuncunun Riot ID’sini bize [email protected] adresi üzerinden yahut oyuncu dayanak sistemi üzerinden “Oyuncu Raporla” seçeneği altından iletin.”

Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce yeni sistemle birlikte makûs davranışlar sergileyen oyuncuların önüne geçilebilecek mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: