Anasayfa / Girişimcilik / Valorant çöktü mü? Erişim problemleri yaşanıyor!

Valorant çöktü mü? Erişim problemleri yaşanıyor!

Riot Games, birinci olarak 7 Nisan 2020’de hudutlu erişimle kapalı devrine başladığı, akabinde 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınladığı ve uzun bir müddettir üzerinde geliştirmeler yaptığı Valorant, günümüzün en tanınan free to play (oynaması ücretsiz) oyunları ortasında bulunuyor. Bugün akşam saatlerinde başlayan geri bildirimlerle birlikte, FPS usulündeki üretimin oyuncuları erişim sorunu yaşadıklarını söylüyor. Pekala, Valorant çöktü mü?

Valorant çöktü mü?

Kimi Valorant oyuncuları, dün akşam saatlerinde oyuna erişim sorunu yaşadıklarını söylemeye başladı. 11 Şubat akşamı saat 23:47 sonrasında başlayan şikayetler, 30 dakika boyunca artış göstererek devam etti.

Bu durumun akabinde, 12 Şubat gecesi saat 00:32 sularına yanlışsız kullanıcılardan gelen şikayetler azaldı. Hasebiyle Riot Games’in sorunun kaynağını bularak gerekli süreçleri yaptığı düşünülüyordu.

Ama üzerinden şimdi dakikalar geçmişken, oyuncular hayli benzeri sorun ile tekrar karşı karşıya kaldıklarını raporladılar. Üstelik bu sefer ilgili sıkıntıyla karşılaşan kullanıcı sayısında büyük bir artış görüldüğü gözlemleniyor.

Gece 01:18 sularında ‘Valorant çöktü mü?’ sorusunu soranların sayısında azalmaya başladı. Lakin hala pek çok kişi oyuna erişim sorunu yaşadıklarını ve oyuna girmeyi başaranlarsa meseleler sonucunda temasının kopmaya devam ettiğini raporluyor.

Şu an için Riot Games tarafından rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat sunucuya olan erişimleri kesilen oyuncuların büyük çoğunluğu, oyuna tekrar girmek için ilgili sorunun çözülmesini beklediklerini iletiyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: