Anasayfa / Girişimcilik / Uzun müddettir beklenen yeni Xbox Game Pass aboneliği yolda!

Uzun müddettir beklenen yeni Xbox Game Pass aboneliği yolda!

Sony, kısa bir müddet evvel PlayStation Plus abonelik sistemi ile Game Pass aboneliğine alternatif bir üyelik sundu. Kesimde değerli avantajlara sahip olan ve PC oyuncularının Xbox oyunları oynamasını sağlayan Game Pass, yeni bir abonelik sistemi ile karşımızda. Buna nazaran uzun müddettir gelmesi beklenen Game Pass aile aboneliği planı yolda.

Xbox Game Pass, aile aboneliği planı ile PlayStation Plus için karşı atılım yaptı

Sony, uzun müddettir tenkit konusu olan abonelik sistemi için sonunda harekette geçti. Uzun müddettir başarılı bir abonelik sistemine sahip olan Xbox ise yeni bir planla karşımızda. Şimdi Xbox Game Pass aile aboneliği planı devreye girmese de hazırlık yapıldığı sızıntıları ortaya çıktı.

Ortaya çıkan sızıntılara bakılırsa aile planı ile beş oyuncunun birebir hesabı kullanması mümkün olacak. Bu manada da aboneliğin Game Pass için beş abonelik almaktan daha ucuz bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Xbox Game Pass aboneliği şu an için üç paketten ibaret

Şu an için en ucuz Game Pass aboneliği Türkiye için 29.99 TL fiyata sahip. Bu fiyat hem konsol hem de PC kullanıcıları için geçerli. Bu manada Xbox Game Pass aile aboneliği fiyatı için 150 TL’nin altında bir fiyatın karşımıza çıkma ihtimali var. Fakat Türkiye’de döviz kurunun hayli dalgalı olmasından ötürü Xbox Game Pass aile aboneliği fiyatı için tam sayısı varsayım etmek sıkıntı.

Game Pass aboneliği fiyatları ve avantajları

Microsoft, Game Pass aboneliği hizmetini birinci kez 2017 yılında devreye aldı. Bu hizmeti daha sonra ferdî bilgisayar sahipleri için de genişletti. Tekrar şu an beta evresinde olsa da Xbox Cloud Gaming bulut oyun sistemini de bu aboneliğe ekledi. Şu an Türkiye Xbox Game Pass PC ve konsol paketleri 29,99 TL aylık fiyata sahip. Xbox Game Pas Ultimate aboneliği ise 44,99 TL üzere bir fiyata sahip.

Game Pass PC ve konsol paketleri ayda yüzden fazla oyuna erişim ve her ay eklenen yeni oyunlara erişim üzere imkanlara sahip. Bunun dışında Xbox özel oyunları yeni çıktıklarında da abonelik sahipleri birinci oynama bahtı veriliyor. Ultimate üyeliği ise EA Play aboneliği, bulut üzerinden oyunları cep telefonundan oynama fırsatları üzere avantajlarla karşımızda.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: