Anasayfa / Girişimcilik / Unreal Engine 5’ten grafik olağanüstüsü yeni bir görüntü yayınlandı!

Unreal Engine 5’ten grafik olağanüstüsü yeni bir görüntü yayınlandı!

2020 yılının Mayıs ayında ünlü üretimci Epic Games tarafından duyurulan ve yaklaşık bir yıl sonrasında erken erişime açılan Unreal Engine 5, birinci demosuyla izleyenleri adeta büyülemişti.

Geçtiğimiz yılın sonlarına hakikat yayınlanan The Matrix Resurrections demosu ile rüştünü ispatlayan Unreal Engine 5 için yeni bir görüntü daha yayınlandı. UE5’in Metahuman oluştururken ışıklandırma konusundaki yeteneklerini gözler önüne seren bu yeni demo görüntüsü, oyuncuları epey heyecanlandıracak üzere görünüyor.

Unreal Engine 5, gelişmeye ve yenilenmeye devam ediyor

Birinci olarak 2020 yılının Mayıs ayında, PlayStation 5 üzerinde gerçek vakitli çalışan bir demo ile duyurulan Unreal Engine 5, son olarak yayınlanan The Matrix demosuyla oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Epic Games tarafından geliştirilen oyun motoru, Ziva isimli, motorla yüz animasyonu geliştiren bir şirketin Unity tarafından satın alınmasıyla eskisinden çok daha güçlü bir hale geldi.

The Matrix Resurrections – Unreal Engine 5 Demosu

Unity’nin Ziva’yı satın almasıyla birlikte Epic’in Unreal Engine 5 (UE5) MetaHuman yaratıcı demosu oyuncuların beğenisine sunuldu. Yakın vakitte Unreal Engine 5 motoru için Unity tarafından yapılan bir güncellemeyle, MetaHuman oluşturma aracına ışıklandırmayla ilgili birkaç eklenti yapıldı. Artık Unreal Engine 5, eskisinden çok daha yetenekli bir hale geldi.

Yayınlanan görüntüden da görebileceğiniz üzere, karmaşık kodlamalar yapılmadan, yalnızca karakterin içinde bulunduğu ortam seçilerek kusursuz bir aydınlatma yakalanabiliyor.

Karakterin yüzündeki aydınlatma ve gölgelemeler yalnızca birkaç saniye içerisinde gerçek vakitli olarak sunuluyor. Üstelik bu Meta karakterler, oyun motoru tarafından anlık olarak simüle edilebiliyor. Bu sayede GTA, Watch Dogs ve gibisi açık alanda geçen üretimlerde, NPC olarak isimlendirilen oynanamaz karaktlerin hiçbirinin birbirine benzememesi sağlanıyor. Bu da yaşayan bir kent oluşturmak isteyen üretimciler için adeta bir müjde niteliği taşıyor.

Pekala sizler yayınlanan yeni görüntüyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de yakın vakitte UE5’i birçok farklı üretimde görecek miyiz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: