Anasayfa / Girişimcilik / Ünlü oyun stüdyosu, 53 milyon dolarlık projeyi iptal etti!

Ünlü oyun stüdyosu, 53 milyon dolarlık projeyi iptal etti!

Take-Two bugün yatırımcılarla bir görüşme düzenledi. Bu bağlamda 53 milyon dolarlık bir projeyi iptal ettiğini açıkladı. Birtakım kaynaklar üretimin Hangar 13 tarafından geliştirilen Volt isminde bir oyun olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Destiny isimli oyundan ilham aldığı ve üçüncü şahıs aksiyon oyunu olacağı söylendi.

Stüdyodaki kimi geliştiriciler iptal kararını şaşkınlıkla karşıladı. Bu noktada mümkün bir işten çıkarma kuşkuları de oluşmaya başladı. Bloomberg tarafından belirtildiği üzere Volt, 2017 yılından beri geliştirme sürecinde yer alıyordu. Kaynaklar, üç oyunculu co-op oyunun bir eşsiz tarafını açıkladı. Bu noktada stüdyonun düşmanların bir ortaya gelerek daha şiddetli düşmanları oluşturduğu bir teknoloji kullandıklarını söyledi.

2K Games, Hangar 13’e garanti verdi

Hangar 13 stüdyo lideri ve kurucusu Haden Blackman, işçiye bir e-postada birtakım bilgileri iletti. Bu bilgiler ise şu halde: “Bunun şok tesiri yaratacağını biliyorum, ancak evvel benden duymanı ve bağlam sağlamanı istedim. Hangar 13 çalışanlarının hem H13’te hem de etiket genelinde geliştirme kademesindeki öteki oyunlar üzerinde çalışması için birçok fırsat olduğundan eminiz. 2K ayrıyeten şirketin kritik ve ticari bir muvaffakiyet sağlayabileceğine inandığına ve yakın gelecekteki projeleri geliştirmeye başlayacağımıza dair bana teminat verdi.”

Projenin iptali 200 kişiyi etkiledi

Volt ismiyle başlanan proje aslında Voltron‘dan geliyor. Zira imal içerisinde aksiyon, tank, şifacı, DPS rolleri ve çok sayıda geçiş ile arcadey yer alıyor. Kaynaklar, projenin iptalinin yaklaşık 200 kişiyi etkilediğini iletti.

Take-Two, Mafia 3 oyunundan istediği başarıyı alamadı

Hangar 13, 2014 yılında 2K Games tarafından kuruldu. Bir yıl sonra da Mafia 3 oyununu duyurdu. Üretim 2016 yılında piyasaya çıktı. Fakat ana şirket Take-Two umduğu Metacritic puanına ya da satış sayılarına ulaşamadı. Stüdyo maksadını Mafia 4‘e çevirmişti, lakin bu planlar iptal oldu. Bunun yerine 2018 yılında Rhapsody isimli yeni bir IP üzerinde çalışmaya başladı. Bu proje de hiçbir vakit gerçekleşmedi. Baktığımızda günümüzde Rhapsody’nin Volt‘a dönüştüğünü görüyoruz.

Bu olayların akabinde stüdyo 2017 ve 2018 yıllarında işten çıkarmalar yaşadı. Stüdyonun geleceğini tartışmak için Perşembe günü bir toplantı ayarlandı. Geliştiricilerin büyük bir kısmı şu anda pandemi nedeniyle uzaktan çalışıyor.

Sizler Hangar 13 ve Take-Two hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.