Anasayfa / Girişimcilik / Uncharted serisinin kilit ismi, Marvel ile anlaştı!

Uncharted serisinin kilit ismi, Marvel ile anlaştı!

Uncharted serisi ile oyun dünyasında kıymetli bir yere sahip olan Amy Hennig, yeni projesi için kolları sıvadı. Dünyaca ünlü oyun direktörü, ismi açıklanmayan üretimi ile tekrardan piyasada isminden kelam ettirmek istiyor. Skydance ile anlaşan Henning‘in yeni projesi, değerli bir külliyattan gelecek.

Ortaya çıkan birinci bilgilere nazaran Amy Hennig, Marvel ile işbirliği gerçekleştirecek. Başarılı isim, mevzuyla ilgili açıklamalarında, kıymetli ayrıntılara değindi.

Amy Henning ve Marvel birlikteliği

Skydance stüdyosu üzerinden yapılan açıklamada, yeni gelecek oyuna dair kimi ayrıntılar paylaşıldı. Üretimden umutlu olduğunu aktaran Amy Hennig, şunları aktardı:

Birinci oyunumuz için Marvel‘den daha güzel bir ortak hayal edemezdim. Marvel Kainatı, taptığım ucuz macera cinsinin tüm aksiyonunu, gizemini ve heyecanını özetliyor. Ayrıyeten kendini eksiksiz bir biçimde etkileşimli bir tecrübeye borçlu. Marvel karakterlerini bu kadar sağlam kılan tüm insanlık, karmaşıklık ve mizahla orjinal bir kıssa anlatmak ve oyuncularımızın sevdikleri bu kahramanları somutlaştırmasını sağlamak bir onurdur.

Bilhassa Uncharted serisi ile, oyun dünyasının kıymetli isimleri ortasına ismini yazdıran Amy Hennig, daha evvelce de Star Wars için dedikoduların merkezinde olmuştu. Daha sonradan iptal edilen proje, kozmosun takipçilerini üzmüştü. Lakin gelinen nokta Marvel ile anlaşan başarılı direktör, geek dünyasını yalnız bırakmamakta kararlı.

Şimdi ismi sanı muhakkak olmayan proje, öykü odaklı yapısı ile dikkat çekecek. Amy Hennig ve Skydance, yepyeni bir senaryo üzerinde ağır efor harcadıklarını belirttiler. Bununla birlikte oyun aksiyon macera kategorisinde oyuncuları karşılayacak. Anlatı odaklı imal için kullanılan “gişe rekoru kıran” tanımlaması ise muhtemel sinema kozmosuna bir sinyal olabilir. Şimdi bu bahiste bir ayrıntı muhakkak olmazken, oyunun ne vakit çıkacağı da netlik kazanmadı.

Oyun dünyasına yeni bir soluk getirme ihtimali bulunan Marvel oyunu, PlayStation özel olarak da çıkmayabilir. Çünkü Amy Hennig, Naughty Dog’tan ayrıldı ve Sony ile zarurî bir bağı bulunmuyor. Bakalım Marvel, oyununu hangi platformlarda sunacak, bekleyip göreceğiz.

Sizler bu gelişmeyi nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Amy Hennig, Uncharted üzere bir efsaneyi Marvel ile gerçekleştirebilir mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: