Anasayfa / Girişimcilik / Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu için birinci puanlar geldi!

Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu için birinci puanlar geldi!

PlayStation Exclusive oyunları ortasında değerli bir yere sahip olan Uncharted serisi, bir oyuncunun PlayStation satın alması için tek başına neden olabiliyor. Bilhassa de dördüncü oyunuyla büyük muvaffakiyet yakalayan seri, akabinde gelen Kayıp Miras oyunuyla da beğenilmişti. Artık bu iki başarılı oyun, yeni jenerasyonda daha uygun deneyimlenebilmesi için remastered hale getirildi.

PlayStation 4’e göre çok daha kaliteli grafiklere geçiş yapan ikiliyi satın almayı düşünenlerdenseniz birinci olarak inceleme puanlarını gözden geçirmenizde yarar var. Oyunun eleştirmenler tarafından nasıl bulunduğunu gösteren Metacritic incelemelerini sizlerle paylaştık.

Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu 87 puan aldı

Koleksiyonda bulunan iki oyun, PlayStation 4’e çıkan orjinal hallerine nazaran içerik bakımından birebir. Kıssada ya da öteki bir oynanış içeriğinde değişiklik görmüyorsunuz. Lakin iş grafiklere geldiği vakit bu koleksiyonun sizi öteki bir düzeye taşıdığını söyleyebiliriz. Şayet PlayStation 5‘e sahipseniz bu yeni sürümlerle konsolun gücünden yararlanarak 4K 60FPS’e kadar oyunu oynamanız mümkün. Oyunun ayarlarından performans ve kalite ortasında seçim yaparak 30 ve 60 FPS suratları ortasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Metacritic’te Uncharted Hırsızlar Mirası Koleksiyonu sayfasına baktığımızda ortalama 87 puan aldığını görüyoruz. Bu puan, oyun basınının yaptığı incelemelerin ortalamasıdır. Oyun şimdi yayınlanmadığı için oyuncuların inceleme puanlarını göremiyoruz.

Bu puana bakarak konuşursak oyunların PlayStation 5 uyarlamasının başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyunu erkenden oynayanların gözüne çarpan yanlışlar varsa bunlar da oyun çıktığı üzere gelecek güncellemelerle düzeltilecektir. 28 Ocak’ta oyun herkes için çıkış yapacak.

PC’ye de çıkış yapacak

Sony, geçtiğimiz aylarda PlayStation Exclusive oyunlarının kimilerinin PC’ye geleceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta God of War, PC’ye çıkış yaparak bir birinci gerçekleştirdi. Uncharted’ın da PC için çıkacağı bir müddettir biliniyordu.

Yakın vakitte bu haber resmiyet kazanmış ve Uncharted Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, Steam ve Epic Games’te görünmüştü. PC’ye çıkış yapacakları tarih bilinmese de PC tarafında da PlayStation oyunlarını görmek hoş haber. İlerleyen aylarda daha fazla PlayStation oyununun PC’ye çıkmasını bekliyoruz. Sizlerin Uncharted serisinden beklentileri neler?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: