Anasayfa / Girişimcilik / Ukrayna için oyun kampanyası: Bu 1000 oyun yalnızca 150 TL!

Ukrayna için oyun kampanyası: Bu 1000 oyun yalnızca 150 TL!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik sürdürdüğü işgale karşı dünyanın farklı dallarından reaksiyon geliyor. Apple, Microsoft, Google üzere platformlardan sonra artık de bağımsız oyun geliştiricilerinden Ukrayna için oyun kampanyası geldi: Itch.io platformundaki 1000’e yakın oyun yalnızca 145 TL’den satılacak.

Elde edilen tüm ölçünün Ukrayna’daki insani yardım kuruluşlarına gideceğini belirten Necrosoft Games, neredeyse bütün oyun kategorilerinden üretimlere yer vermeye çalışmış üzere görünüyor.

Necrosoft Games’ten 1 milyon dolarlık oyun kampanyası

Necrosoft Games tarafından Itch.io oyun satış platformunda “Ukrayna için Paket” isimli küçük bir yardım kampanyası başlatıldı. Bu devasa paket; 991 bağımsız oyun, müzik, kitap, çizgi roman koleksiyonuna yalnızca 10 dolar (145 TL) karşılığında sahip olmanıza imkan tanıyor.

Oyun ölçüsü ve fiyat ortasındaki oran çok cazip görünse de, birçok kullanıcı nitekim buna değip değmediğini düşünüyor. Lakin “Ukrayna için Paket” koleksiyonunda Celeste, Baba is You, Superhot, Jotun, Minit, 2064: Read Only Memories üzere dikkate paha oyunlar olduğunu belirtelim.

Tüm bu oyunların olağanda 6500 dolar üzere bir ölçüye satıldığını tabir eden Necrosoft Games, ayrıyeten bu koleksiyon sayesinde küçük geliştiricilere de fırsat tanıdığının altını çizdi.

Bu kampanya kapsamında elde edilen tüm gelir bilhassa iki hayır kurumuna gidecek: şu anda Ukrayna’da ruh sıhhati dayanağı de dahil olmak üzere tıbbi hizmetlere erişimi artırmak ve yardım etmek için çalışan International Medical Corp ve çocukların savaşın dehşetiyle başa çıkmalarına yardımcı olan Voices of Children.

Itch.io’daki koleksiyon paketi 10 dolarlık bir ödemeyle satılıyor olsa da, bağışçılar istedikleri kadar ödeme yapmakta özgür. 17 Mart’ta tamamlanacak bu aktiflik, 1 milyon dolardan fazla ölçüde para toplamayı hedefliyor.

Ukrayna için başlatılan 1 milyon dolarlık oyun takviyesi kampanyası hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: