Anasayfa / Girişimcilik / Ubisoft Plus’ın PlayStation’a gelip gelmeyeceği belirli oldu!

Ubisoft Plus’ın PlayStation’a gelip gelmeyeceği belirli oldu!

Fransız oyun imalcisi Ubisoft, bu hafta içerisinde yaptığı bir duyuruyla Microsoft ile yaptığı partnerliği oyuncularla paylaşmış ve serinin en yeni oyunu olan Rainbow Six Extraction‘ın birinci günden Xbox Game Pass abonelik sistemine ekleneceğini duyurmuştu. Sony PlayStation sahiplerini de iştahlandıran bu gelişmenin akabinde, Ubisoft cephesinden PS sahiplerine ait bir açıklama yayınlandı.

Ubisoft: “Başka platformlar gündemimizde yok”

2021 yılında adeta patlama yaratan ve abone sayısının 20 milyona ulaştığı varsayım edilen Xbox ve PC Game Pass günden güne güçleniyor. Bu hafta içerisinde Ubisoft ve Microsoft, yaptıkları açıklamayla Ubisoft’un aylık abonelik sistemi Ubisoft Plus‘ın önümüzde devirde Game Pass abonelerinin de hizmetine sunulacağını ve Rainbow Six serisinin en yeni üretimi olan Extraction’ın daha birinci günden Game Pass abonelik sistemine ekleneceğini resmen duyurmuştu.

Gelen bu hoş haberin akabinde beklemeye koyulan PlayStation 4 ve PlayStation 5 sahipleri, üretimin PS sürümleriyle ilgili benzeri bir gelişme olup olmadığını merak ediyordu. Hususla ilgili bir Ubisoft yetkilisiyle görüşme sağlayan Push Square editörü Sammy Barker, Ubisoft’un şu an prestijiyle farklı rastgele bir platformla ilgil vereceği yeni bir haber olmadığı tarafında görüş belirttiğini açıkladı.

Bu manada PlayStation oyuncuları şayet Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction’a sahip olmak istiyorlarsa, hem PS4 hem de PS5 versiyonunu içeren bundle için 449 TL ödemek durumundalar.

Her ne kadar Sony’nin 2022 yılında Microsoft Xbox’ın Game Pass sistemine bir karşılık vereceği düşünülse de bu gelişmeler PlayStation sahiplerini hayal kırıklığına uğrattı. Pekala sizler bu mevzuyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: