Anasayfa / Girişimcilik / Twitch için beklenen o yenilik en sonunda geldi!

Twitch için beklenen o yenilik en sonunda geldi!

Twitch, son yıllarda o kadar devasa bir görüntü akış platformu haline geldi ki kullanıcı sayısının ulaştığı boyut, hem haklı hem de haksız birçok tartışmayı ve suçlamayı da beraberinde getiriyor. Her gün binlerce farklı kullanıcının ve içerik üreticisinin uzaklaştırıldığı platformla ilgili değerli bir değişiklik yapıldı. Bu manada artık Twitch’te yer almayan kullanıcılarla ilgili bir bilgilendirme bildirisi yayınlanacak.

Twitch’te ulaşılamayan profillerle ilgili bilgi verilecek

Bu hafta içerisinden resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir duyuru yayınlayan Twitch idaresi, yeni devirde Twitch kullanıcılarının silinen yahut askıya alınan bir kanalı ziyaret ettiklerinde bir bildiriyle karşılaşacaklarını açıkladı. Bu bildiri, kanalın askıya mı alındığını, Twitch tarafından mı yasaklandığını yoksa kullanıcı tarafından şahsen mı kapatıldığını açıkça belirtecek.

Twitch tarafından yapılan açıklamaya nazaran şayet kalan Twitch tarafından banlanmışsa, ‘Bu kanal, Twitch’in Topluluk Kuralları yahut Hizmet Şartları’nın ihlali nedeniyle şu anda kullanılamıyor’ formunda bir ibare yer alacak. Tıpkı geçmişte olduğu üzere kusurlar küçük bir Twitch hayaleti simgesi ve art planda yer alacak ve misal nitelikteki kanallara yönlendirme sağlanacak.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz devirde Twitch kullanıcıları, bir kanala ulaşamadıklarında, ‘Üzgünüz. Bir vakit makineniz yoksa bu içerik kullanılamaz‘ üzere bir bildiriyle karşılaşıyorlardı.

Bu bildiri, yalnızca kanala erişelemediğini belirtiyordu ve kullanıcının Twitch tarafından banlanıp banlanmadığını göstermiyordu. Bu sayede kullanıcılar, takip ettikleri kanala tekrardan erişip erişemeyeceklerini öğrenmiş olacak. Buna rağmen ünlü görüntü akış platformu, kanalın ne sebeple banlandığını göstermeyi şu an için düşünmüyor. Yeni periyotta yasaklanma sebebinin de kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Pekala sizler bu yenilikle ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de kullanıcılar için olumlu bir değişiklik olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.