Anasayfa / Girişimcilik / Türkiye’nin Wordle karnesi belirli oldu!

Türkiye’nin Wordle karnesi belirli oldu!

Bazen Twitter’da gördüğünüz yeşil ve sarı renkli tetrisi andıran kutucuklarla, bazense fikirli bir formda klavyeye bakarak geçirilen dakikalarla Wordle, birden fazla internet kullanıcısının hayatına bir biçimde dokundu. Şubat 2022’de Bundle bünyesine katılan Wordle Türkçe 2,5 milyon bireye ulaşmışken, gelin ülkemizin Wordle karnesine birlikte göz atalım.

En güç söz: Elips oldu

Wordle Türkçe oyuncularının bulmakta en çok zorlandığı söz “Elips” oldu. Oyuncuların yüzde 51’i kelimeyi fakat dördüncü ve sonraki denemelerinde bulabildi. Oyuncuların ortalama söz kestirim mühleti ise 3 dakika 32 saniye.

Ortalarında tanıdık simaların da yer aldığı Wordle oyuncuları, Twitter üzerinden 290.000 sefer skorlarını paylaştı. Her gece 00.00 – 01.00 saatleri ortasında ortalama 100 bin oyuncu yeni kelimeyi çözüyor. Bir nevi Wordle bağımlıları yeni sözlere daima aç.

Oyuncuların yüzde 78’inin Wordle’a taşınabilir aygıtlardan eriştiğini düşünürsek, oyunun yeni bir uyku öncesi rutini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’nin en başarılı Wordle kullanıcıları Kayseri’de yaşıyor. Kayseri’yi ikinci sırada Kahramanmaraş takip ederken Wordle Türkiye podyumunu İstanbul tamamlıyor. Başşehir Ankara ise yedinci sırada.

Wordle Türkçe’de en başarılı vilayetler

  1. Kayseri
  2. Kahramanmaraş
  3. İstanbul
  4. Konya
  5. Adana
  6. Samsun
  7. Ankara
  8. Denizli
  9. Eskişehir
  10. Mersin

İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: