Anasayfa / Girişimcilik / Türk oyun şirketine 55 milyon dolarlık yatırım!

Türk oyun şirketine 55 milyon dolarlık yatırım!

Spyke Games isimli yerli oyun geliştirme şirketi, Griffin Gaming Partners (GGP) liderliğindeki tohum cinste, 55 milyon dolarlık yatırım aldı. Remi Onur (COO), Mithat Madra (CMO), Rina Onur Şirinoglu (CEO), Fuat Coşkun (CTO) ve Barkın Başaran (CPO) tarafından İstanbul’da kurulan şirketin aldığı bu yatırım, Türkiye yatırım ekosistemindeki en büyük tohum yatırım olma özelliğine sahip oldu.

Spyke Games’e rekor yatırım!

egirişim‘in haberine nazaran bugün büyük bir yatırım alan grup, dünyanın en düzgün gündelik oyunlarından kimilerini hayata geçirmiş, başarılı bir geçmişe sahip. Şirkete yapılan bu finansman tipi, taşınabilir oyun sanayisindeki kıymetinin yanı sıra ülkemizde bir bayan CEO’nun yetiştirdiği en büyük başlangıç tipi olarak da rekor kırdı.

Birinci oyunları olan Royal Riches’ı yaklaşık bir ay evvel uygulama mağazalarında indirmeye açan şirket, şimdiye kadar toplu olarak 9,5 milyon günlük faal kullanıcı ve 1 milyar dolarlık gelir elde eden dünyanın en çok hasılat yapan global taşınabilir oyunlarının birçoğunu geliştiren tecrübeli bir gruptan oluşuyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: