Anasayfa / Girişimcilik / The Witcher geliştiricileri Ukrayna’ya dayanakta bulundu!

The Witcher geliştiricileri Ukrayna’ya dayanakta bulundu!

Tüm dünyadan Ukrayna‘ya çeşitli takviyeler gelirken, The Witcher ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştiricisi CD Projekt RED de boş durmadı. Stüdyo, Ukrayna vatandaşlarıyla direkt çalışmakta olan Polonya merkezli bir yardım kuruluşuna bağış yaptı. Bunu da resmi olarak açıkladı.

Şirket, açıklamayı toplumsal medya üzerinden gerçekleştirdi. Bu noktada CD Projekt RED, Ukrayna‘ya yapılan hücumun kendilerini şok ettiğini ve zahmetten çıkardığını belirtti. Böylelikle stüdyo toplamda 243.295 dolar bağışta bulunduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Ubisoft da CD Projekt RED’den sonra takviye verenler ortasında

Stüdyo ek olarak, bu türlü bir adaletsizliğe karşı kayıtsız kalamayacaklarını açıkladı. Böylelikle herkesi Ukrayna’ya takviyede bulunması için davet yaptı. Polonyalı insani yardım kuruluşu Polska Akcja Humanitarna, işgalden etkilenen insanlara direkt yardım sağlamak için ek fonlar talep etti.

Ukrayna‘ya yardım eden öteki oyun stüdyoları da var. Bunların en başında Ubisoft geliyor. Assassin’s Creed serisiyle tanıdığımız şirket, Ukraynalı bir çalışanına konut, seyahat ve yer değiştirmeye yardımcı olmak için ek fon takviyesi sundu. Buna ek olarak stüdyo, erken maaş ödemeleri de sağlıyor.

Ubisoft, birincil korkusunun çalışanlarının güvenliği ve rahatlığı olduğunu söyledi. Şirketin, Ukrayna‘da şu an faal misyon halinde olan iki stüdyosu var. Bunlardan birisi Kiev‘de yer alırken başkası Odessa‘da bulunuyor.

Ukrayna merkezli görüntü oyun geliştiricilerinden de çeşitli açıklamalar geldi. Bunların başında Stalker oyununun geliştiricisi GSC Game World yer aldı. Ek olarak stüdyonun yanında, Sherlock Holmes stüdyosu Frogwares ve Suvarium imalcisi Vostok Games de duruma karşı çıkanlar ortasındaydı.

Stüdyolar, savaş haline reaksiyon gösterirken birebir vakitte savaş mağdurları için takviye istedi. İnsanların ellerinden gelen her şeyi yapmaları için dayanağa davet etti.

Sizler Ukrayna’ya oyun stüdyolarından gelen takviyeleri nasıl buluyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.