Anasayfa / Girişimcilik / The Matrix Awakens, inanılmaz grafikleriyle yayınlandı!

The Matrix Awakens, inanılmaz grafikleriyle yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde kısa bir tanıtım görüntüsü ile duyurulan ve hem Xbox Series X hem de PS5 için ön yüklemeye açılan The Matrix Awakens için hazırlanan Unreal Engine 5 teknoloji demosu sonunda geldi. Unreal Engine 5 ile gelmiş geçmiş en âlâ fizik motoru, en âlâ grafikler ve en düzgün efektlerle karşı karşıyayız.

Matrix Awakens ile tarihin en âlâ grafikleri!

Önümüzdeki haftalarda vizyona girecek olan The Matrix Resurrections‘ın heyecanı şimdiden her yanı sarmışken, The Matrix cephesinden şimdide oyun dünyasını sarsacak bir teknolloji demosu yayınlandı. 2020 yılında PS5 üzerinden ve gerçek vakitli çekilen bir teknoloji demosuyla tanıtılan Unreal Engine 5, ortadan geçen 1.5 yılın akabinde etkileyiciliğinin üstüne koyarak devam ediyor.

The Matrix Awakens’ın 29 GB boyutundaki teknoloji demosu hem Xbox Series X’de hem de PS5’te gerçek vakitli olarak çalışıyor. Keeanu Reeves‘i Matrix seyahatine başladığı ve unutulmaz, ‘Wake Up, Neo! yazılı bilgisayarın başında izlemeye başladığımız teknoloji demosu, bir müddet sonra akıl almaz bir hale bürünüyor. Karakterlerin yüzleri, mimikleri, gözleri ve ağız hareketleriyle adeta gerçeğin bir simülasyonuna tanıklık ediyoruz.

Son sinemanın görsel efekt takımında de çalışan John Gaeta, Kim Libreri, Jerome Platteaux, George Borshukov ve Michael Gay üzere isimlerin Epic Games‘in Unreal Engine 5 departmanındaki çalışanlarla ortak hazırladığı demo, bir mühlet sonra sizi aksiyonun ortasına bırakıyor ve bilhassa ikinci sinemadaki otoban sahnelerine benzeri sahneleri, bu sefer denetim bizdeyken birebir deneyimleme bahtına erişiyoruz.

Demo sonlandığında, oyun sizi yeniden gerçek vakitli çekilmiş açık dünya oynanışıyla ve kent yapısıyla baş başa bırakıyor. Tekrar hatırlatalım; demoda oynadığınız yahut birazdan izleyeceğiniz her şey Xbox Series X ve PS5’in donanım kapasitelerini gösterir nitelikte… Bu manada şu an içinde bulunduğumuz kuşakta bu türlü grafikler ve oynanış içeren bir oyun görmemiz mümkün olabilecek.

Kelamı fazla uzatmadan sizleri bu harika oynanış görüntüsüyle baş başa bırakalım:


İlginizi Çekebilir

Mac ve Linux oyuncularına berbat sürpriz! Humble Trove

Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle abonelik sistemlerinde değişikliğe gidiyor. Buna nazaran platform daha kolay bir abonelik sistemi sunma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.