Anasayfa / Girişimcilik / Tarihte birinci defa bir Hugo mükafatı görüntü oyununa verildi!

Tarihte birinci defa bir Hugo mükafatı görüntü oyununa verildi!

Oyunların mükafatlar kazanması şaşırtan değil lakin edebi eserler için verilen bir mükafatın birinci kere bir görüntü oyununa gitmesi hayli şaşırtan. Hugo Mükafatları, her şeyden evvel 1953 yılından bu yana gelişen bir dizi kategoride bilimkurgu ve fantezinin en uygun edebi yapıtlarını ödüllendiriyor. Tarihte birinci defa bir görüntü oyununa Hugo mükafatı verilmiş oldu.

Hades, Hugo mükafatını kazanan birinci görüntü oyunu oldu

79 yıllık Worldcon, öbür ismiyle DisCon III olan aktiflik sırasında, Hugo Ödüllerinin kazananları açıklandı. Kelam konusu Hades, Animal Crossing: New Horizons, Baseball, Final Fantasy 7 Remake, The Last of Us Part 2 ve Spiritfarer adaylarının ortasından En Düzgün Görüntü Oyunu mükafatını kazandı. Birinci defa Hugo Mükafatları‘ne En Güzel Görüntü Oyunu kategorisi dahil edildi.

DisCon III eş lideri Colette Fozard‘ın açıkladığı üzere, “2020’nin başından bu yana, çoğumuz oyun oynamaya beklediğimizden daha fazla vakit harcadık. Bu ödül, hayranlara geçmişte manalı, eğlenceli ve fevkalâde olan oyunları kutlama fırsatı sunacak” açıklamasını yaptı. Fozard ayrıyeten, Hugo Çalışma Komitesi’nin En Âlâ Oyun yahut Etkileşimli Tecrübe kategorisini Hugo Ödülleri’ne kalıcı olarak ekleyebileceklerini belirtti.

Hades, piyasaya sürülmesinden bu yana, GDC Yılın Oyunu ve En Uygun Oyun, Sanatsal Muvaffakiyet, Oyun Tasarımı, Anlatı ve Destekleyici Rolde Oyuncu (Logan Cunningham) için BAFTA‘lar da dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Hades, sahip olduğu sanat tasarımı, oynanış ve rol yapma elementleri ile rogue-like tipini sevmeyen oyuncuları bile kendisine çekmeyi başardı.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: