Anasayfa / Girişimcilik / Tanınan oyunda berbat gayeli kod tespit edildi!

Tanınan oyunda berbat gayeli kod tespit edildi!

Cities: Skylines isimli oyunu oyuncular daha eğlenceli hale getirmek için mod kullanıyor. Bu noktada birkaç tanınan modda makûs gayeli kod içeriği tespit edildi. Bu da yayıncı Paradox Interactive tarafından öğrenildi. Durum bu türlü olunca Paradox Interactive, oyuncuları durum hakkında uyardı.

Bâtın bir otomatik yükleyicinin, Chaos isimli bir mod imalcisi tarafından yine tasarlanan tüm yamalarda paketlendiği belirtiliyor. Modlarda, indirme yapmasının yanı sıra durum Chaos’un yapmadığı başka modları da etkiledi. Böylelikle, 35.000 farkında olmadan mod kullanan oyuncu durumdan muzdarip oldu.

Kimi modlarda makus emelli koda rastlandı

Bir gönderide, Chaos ve Holy Water imzasını taşıyan tüm modlarda makus hedefli kodun yer aldığı açıklandı. Bu modların da, oyunun en çok tanınmış ve indirmeye sahip oldukları belirtildi. Modlardan birkaçı oyun bünyesinden kalktı. Steam Atölyesi ve müellifin hesabı da şu anda askıya alındı.

Cities Skylines hakkında oyunculara teklif

Cities: Skylines hakkındaki farklı bir gönderide oyunculara şu teklifte bulunuldu:

“Mümkün olan en kısa vakitte, bu müellif tarafından yayınlanan tüm öğelerin aboneliğinden çıkmanızı ve bu kişi tarafından gelecekte yayınlanacak rastgele bir kaynaktan rastgele bir moda abone olmamanızı, indirmemenizi ya da kurmamanızı öneririz.”

Valve‘ın Chaos isimli kullanıcıyı ve bilinen tüm alt hesaplarını banladığı açıklandı. Kullanıcılar şu anda, Chaos’un farklı platformlardan tekrar geri dönebileceğinden kaygı duyuyor. Bu da kişinin modu, Github üzere yerlerden tekrar dağıtabileceği manasına geliyor. Sonuçta buranın, rastgele bir üçüncü taraf yoluyla doğrulama sistemi yer almıyor.

Sizler Cities: Skylines‘da ortaya çıkan bu sorun hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: