Anasayfa / Girişimcilik / Tanınan oyun konsoluna ‘dislike’ yağmuru!

Tanınan oyun konsoluna ‘dislike’ yağmuru!

Nintendo 64 ve SEGA Genesis oyunlarını tek çatı altında birleştiren Nintendo Switch Online Expansion Pack için tanıtım fragmanı yayınlandı. Nintendo, paketin özelliklerini ve kapsayacağı birtakım oyunlara da fragmanda yer verdi.

Şirket, Nintendo Switch Online Expansion Pack’in yıllık bazda kişisel ve aile üyeliği seçenekleri olacağını duyurdu. Fiyatlandırmaya da değinen Nintendo, kişisel olarak satın almak isteyen kullanıcılardan 49.99 dolar; aile paketini satın almak isteyenlerden ise 79.99 dolar istiyor. Bu fiyatlar, olağan Switch Online üyeliklerinin iki katından daha fazla.

Nintendo Switch Online Expansion Pack ‘en beğenilmeyen video’ oldu

İzleyiciler, 15 Ekim’de yayınlanan Nintendo Switch Online Expansion Pack fragmanını adeta dislike yağmuruna tutuyor. Aktüel olarak 1 milyon 140 binden fazla kişi tarafından izlenen görüntüyü yalnızca 17 bin kişi beğendi. Buna rağmen 116 bin kişi beğenmeme tuşuna basarak, fragmanı Nintendo’nun ‘en beğenilmeyen videosu’ pozisyonuna taşıdı.

Yüzdelik olarak baktığımızda, fragmanı izleyenlerin yüzde 800’den fazlası beğenmemiş, sadece yüzde 6’lık kısmı beğeni tuşuna basmış gözüküyor. Fragmandan hoşlanmamasına karşın ‘beğenmeme’ butonuna tıklamayanları da düşünürsek, Nintendo Switch Online Expansion Pack’e reaksiyon gösterenlerin göründüğünden daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Yansıların ana odağında, paketin fiyatlandırması yatıyor. Fragmanın altına yorum yapan kullanıcılar Nintendo’ya “aç gözlü” üzere ağır ithamlarda bulunurken, olağan Switch Online’a kıyasla yüzde 100’den fazla fiyat artışı olması da anlamsız olarak nitelendiriliyor. Nintendo maruz kaldığı yansılara karşı şimdi bir açıklama yapmadı.

Metroid Prime: Federation Force fragmanını geride bıraktı

Nintendo’nun YouTube kanalında en beğenilmeyen görüntü unvanı şimdiye kadar Metroid Prime: Federation Force E3 2015 fragmanına aitti. Aktüel olarak 11 bin beğenisi bulunan fragmanı beğenmeyenlerin sayısı ise 97 bin civarında. Nintendo Switch Online Expansion Pack’in tanıtımı bunu geride bıraktı ve şirketin YouTube’daki en beğenilmeyen görüntüsü oldu.

Pekala ya sizler Nintendo’nun yen üyelik paketi ve fiyatlandırma siyaseti hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: