Anasayfa / Girişimcilik / Tanınan kaygı sinemasının oyun uyarlaması geliyor!

Tanınan kaygı sinemasının oyun uyarlaması geliyor!

John Krasinski direktörlüğünde çekilen Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) sineması 2018 yılında vizyona girdi. A Quiet Place II ise bu yıl Mayıs ayında izleyicilerle buluştu. Çağdaş bir dehşet – tansiyon kıssası olan sinemanın konusu ise kör ancak sese karşı hayli hassas olan canavarların ele geçirdiği bir kıyamet sonrası dünya ve bu canavarlara karşın hayatta kalmaya çalışan insanları anlatıyor.

Sinemaya nazaran, canavarlar insanlığın çoğunluğunu yok ettiler. Hayatta kalan azınlık ise büsbütün sessizlik içinde ve vücut lisanı kullanarak hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Artık ise kaygı sineması hayranlarının severek izlediği bu sineması serisi, bir görüntü oyununa mevzu oluyor.

A Quiet Place oyunu ne vakit çıkacak?

Kör canavarların istilasını husus olan A Quiet Place, oyuna uyarlanmış halinde, sinemada yer alan yerlere yer verilecek. Sinemada geçen yerlerden oluşan bir cihan oluşturulacak. Lakin oyunun şimdiden kurulmuş internet sitesinde yazan açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla sinemadan bağımsız ve daha özgün bir kıssayı anlatacak.

Oyunun üretimcileri oyun tarzı açısından, tek oyunculu bir kıssa odaklı dehşet macerası olacağını söyledi. Bu bilgiler dışında bir açıklama yapmadı ve oyunun kendi sitesinde de bir bilgiye rastlanmadı. Lakin şirketler, yılın ilerleyen vakitlerinde oyunun hangi platformda olacağı hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için kelam veriyor.

Saber Interactive ve iLLOGIKA tarafından oluşturulacak bu yeni oyun 2022 yılı içerisinde piyasaya sürüleceği planlanıyor. Oyun, Rainbow Six ve Far Cry imalcisi Montreal merkezli stüdyo iLLOGIKA tarafından geliştiriliyor. World War Z‘nin ardındaki Embracer Group şirketi Saber Interactive tarafından ise yayınlanıyor.

Şayet bu şirketlere aşina değilseniz Saber Interactive, az evvel söylenenlerin yanında WWE 2K Battlegrounds, NBA 2K Battlegrounds, Crysis Remastered ve The Witcher 3: Wild Hunt‘ın çeşitli özel ve yine düzenlenmiş sürümleri üzerinde de çalışmıştı. iLLOGIKA ise Dexter: Hidden Darkness, Deus Ex Go, Hitman Go VR, Subaeria ve Lara Croft Go üzere oyunlar üzerinde çalıştı.

Siz 2022 yılında piyasaya sürülecek Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: